Mieszkańcy os. Wieczorka wzięli sprawy w swoje ręce. Wykonali nietuzinkowe przyblokowe ogródki

Na osiedlu Wieczorka zakończyła się termomodernizacja bloków. Jednym z objętych pracami budynkiem był blok przy ulicy Maczka 20. Mieszkańcy postanowili dołożyć coś od siebie i stworzyli tam przyblokowe ogródki.

Na osiedlu Wieczorka mieszkańcy stworzy przyblokowe ogródki

Kilka tygodni temu zakończyła się termomodernizacja bloku przy ulicy Maczka 20, który znajduje się na terenie osiedla Wieczorek. W ramach prac nie tylko ocieplono budynek, ale także pomalowano elewację, dzięki czemu prawiła się estetyka całego bloku.

Mieszkańcy budynku postanowili dołożyć coś od siebie i stworzy przyblokowe ogródki z własnych środków. Kilkunastometrową powierzchnię ogrodzono niskim, zielonym płotem. W ziemi zasadzono kilka gatunków roślin - krzewów i kwiatów. Postawiono tam liczne ozdoby, z czego najbardziej wyróżnia się pomalowany na żółto rower.

- My rewitalizujemy osiedle Wieczorka dokonując termomodernizacji i zmiany estetyki elewacji, a mieszkańcy... też dokładają swoje i tworzą wyjątkowe ogródki pod swoimi oknami. Tak właśnie stało się przy ul. Maczka 20 od strony ul. Olimpijskiej. Wielkie brawa za pomysłowość i wykonanie, w ten sposób nasze osiedle wygląda jeszcze atrakcyjniej - chwali mieszkańców piekarski magistrat.

Pomysł spodobał się wielu piekarzanom, którzy wyrazili w mediach społecznościowych pozytywną opinię na temat inicjatywy. - "Pięknie, jeśli się chce to można. Podziękowania dla wszystkich którzy chcą ", "Na Ludygi sąsiadka również odwaliła kawał dobrej roboty. Wszystkie kwiaty kupowała za swoje pieniądze dzięki temu mamy 2 piękne ogródki i nadmiernie, że systematycznie o nie dba i upiększa" - komentują internauci.

Kolejne bloki na osiedlu Wieczorka przeszły termomodernizację

Budynek przy ulicy Maczka to jeden z wielu bloków, które w ostatnim czasie poddane zostały termomodernizacji. Do tej pory wyremontowanych zostało 85 budynków. W ramach prac również
zlikwidowane zostały setki pieców węglowych.

W trakcie przeprowadzanych termomodernizacji remontowane są kolejne budynki, naprawiane dachy, odnawiane klatki schodowe, stawiane nowe śmietniki i instalowane kamery monitoringu. Koszt prac wszystkich prac szacowany jest na 80 mln złotych.

Dziury okno

Może Cię zainteresować:

Ktoś ostrzelał okna bloków na osiedlu Wieczorka. Do podobnej sytuacji doszło w Bytomiu

Autor: Martyna Urban

13/07/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon