Ktoś ostrzelał okna bloków na osiedlu Wieczorka. Do podobnej sytuacji doszło w Bytomiu

Kilka dni temu na osiedlu Wieczorka doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Osoba o nieznanej tożsamości strzelała prawdopodobnie wiatrówką do okien bloków. Wskutek zdarzenia uszkodzone zostało okno i moskitiera.

Okna mieszkań na osiedlu Wieczorka zostały ostrzelane

Na początku lipca na osiedlu Wieczorka doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Do okien bloku przy ulicy Generała Jerzego Ziętka osoba o nieustalonej dotąd tożsamości strzelała prawdopodobnie wiatrówką. Na skutek strzałów uszkodzone zostały co najmniej dwa okna bloku (na pierwszym i trzecim piętrze) oraz moskitiera również na pierwszym piętrze.

- Mam takie dziury w szybach, a mieszkam na ostatnim piętrze. U sąsiadki na pierwszym piętrze ten sam problem. Wchodząc do stokrotki zauważyłam te same dziury w szybie - zawiadomiła o zdarzeniu piekarzanka.

Rzecznik prasowy piekarskiej policji, Łukasz Czepkowski poinformował nas, że na komendę nie wpłynęło żadne zgłoszenie w sprawie. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w sprawie proszone są o kontakt z piekarską policją pod numerem telefonu: 47 85 322 00.

Zdarzenie w mediach społecznościowych skomentowali mieszkańcy miasta. - "Co znaczy zniszczenie mienia? Tu chodzi o zdrowie albo nawet życie kogoś. Nie wieściom czy ktoś z wiatrówki nie ustrzeli właściciela mieszkania", "Zgłosić na policję, może kogoś z monitoringu ściągną. Śrutówka śrutówką, ale zabić kogoś też można. Nie zwlekać, póki nikomu nie stała się jeszcze krzywda. Jakim idiotą trzeba być, żeby robić takie rzeczy" - czytamy w komentarzach pod postem.

Do podobnego zdarzenia doszło w czerwcu 2023 roku w bytomskiej dzielnicy Rozbark, przy ulicy Chorzowskiej 20. Wówczas spółdzielnia mieszkaniowa zwróciła się do mieszkańców o kontakt z policją w sprawie ostrzelania okien bloków.

Złodziej

Może Cię zainteresować:

25-latek dokonał kradzieży w jednym ze sklepów. Zatrzymał go naczelnik piekarskiej komendy

Autor: Martyna Urban

27/06/2023

Napaść i kradzież Piekary

Może Cię zainteresować:

Ukradł alkohol w jednym z piekarskich sklepów. Gdy ochroniarz zwrócił mu uwagę stał się agresywny

Autor: Martyna Urban

09/06/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon