Mieszkańcy nie zgadzają się na wycinkę drzew. Spółka AD-DOM chce poprawy bezpieczeństwa

Do redakcji zgłosił się jeden z mieszkańców ulicy Ogrodowej w Piekarach. Kilka dni temu na klatce schodowej jego bloku pojawiło się ogłoszenie dotyczące wycinki ośmiu drzew. Spółka "AD DOM" chce w ten sposób zwiększyć poziom bezpieczeństwa na osiedlu.

W sobotę, 5 listopada przy ul. Ogrodowej na klatkach schodowych bloków mieszkalnych o numerach 20, 21, 22, 23, 24 i 25 zostało wywieszone ogłoszenie dotyczące wycinki drzew, które potencjalnie zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców.

- Informujemy członków Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Ogrodowej 20-25 w Piekarach Śląskich, iż z powodu zagrożenia dla bezpieczeństwa zamierzamy w ich imieniu złożyć wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie siedmiu drzew liściastych - wyjaśniło przedsiębiorstwo AD-DOM.

"Te drzewa nikomu nie zagrażają"

Mieszkaniec ulicy Ogrodowej (dane dla wiadomości redakcji) nie zgadza się na wycięcie kolejnej partii drzew - kilka miesięcy wcześniej usunięto trzy wierzby płaczące rosnące przy tej samej ulicy. Tym razem przedsiębiorstwo chce wnioskować o wycięcie sześciu lip drobnolistnych, świerku pospolitego oraz brzozy brodawkowatej.

- Nie zgadzam się na wycięcie kolejnych drzew na naszym osiedlu. Te 40-letnie drzewa nikomu nie przeszkadzają, a na pewno nie stanowią niebezpieczeństwa - podkreśla mieszkaniec jednego z bloków.

Do urzędu nie wpłynął jeszcze wniosek

Rzecznik prasowy urzędu miasta tłumaczy, że do magistratu nie wpłynął jeszcze wniosek o wydanie zezwolenia na wycinkę. Dokument wpłynie do urzędu do 30. dni od ogłoszenia przez AD-DOM.

- Urząd stroni od wycinki drzew w mieście. W celu badania stanu drzew zakupiliśmy tomograf akustyczny, dzięki któremu bezinwazyjnie będziemy w stanie określić kondycję drzew - zaznacza Wojciech Maćkowski.

Zakupiony na początku listopada br. tomograf oprócz oceniania zagrożenia dla mieszkańców i mienia będzie służyć określeniu potrzeb zabezpieczenia drzew i zaplanowanie prac konserwatorskich oraz ocenie zagrożenia dla uczestników ruchu komunikacyjnego.

Tomograf akustyczny Piekary
Tomograf akustyczny Piekary

Urząd po otrzymaniu wniosku zbada uwzględnione we wniosku drzewa. Dzięki tomografowi akustycznemu określi, czy wniosek o usunięcie drzew przy ul. Ogrodowej jest zasadny. O kolejnych etapach sprawy będzie informować was na bieżąco.

Budowa ścieżek rowerowych

Może Cię zainteresować:

Budowa ścieżek rowerowych jest na ukończeniu. Mieszkańcy narzekają na wycinkę drzew

Autor: Martyna Urban

09/08/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon