Metamorfoza Szkoły Specjalnej w Piekarach Śląskich

W 2020 roku wiele placówek edukacyjnych zostało wyremontowanych. Działania objęły również prace w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Armii Krajowej 2 (dawnym Gimnazjum nr 1). Jak budynek wygląda teraz?

Od wielu lat szkoła była zaniedbywana przez ówczesne władze rządzące miastem. To jednak się zmieniło i wraz z wieloma remontami piekarskich placówek oświatowych nadszedł czas na odnowienie i przystosowanie Szkoły Specjalnej w Piekarach Śląskich do potrzeb uczniów. Obiekt swym wyglądem wpisuje się w kolorystykę Osiedla Wieczorka. Elewacja już nie odstrasza, a wręcz przyciąga wzrok pastelowymi kolorami. Teraz uczniowie z chęcią będą uczęszczać do pięknej szkoły.

W placówce zostały wymienione okna, drzwi i oświetlenie. Przebudowie uległy również instalacje: elektryczna i ogrzewania. Budynek został poddany termomodernizacji. Ponadto we wrześniu, przy Zespole Szkół nr 1, zostało otwarte wyremontowane boisko wielofunkcyjne. Inwestycję zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego, a jej koszt to niemal 400 tys. zł.

Metamorfozy placówek edukacyjnych w Piekarach Śląskich:

Ekologiczne ogrzewanie w piekarskim Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2

Sala gimnastyczna MSP 1 przechodzi metamorfozę

Metamorfoza Przedszkola nr 11

Remontują przedszkole nr 5. Jak wygląda teraz?

fot. krzysztofturzanski.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon