Informacje

Rotator TOP - single

Informacje

Remontują przedszkole nr 5. Jak wygląda teraz?

Previous Next

Miejskie przedszkola w Piekarach Śląskich przechodzą w ostatnim czasie prawdziwą metamorfozę. Dołączyła do nich placówka nr 5. 

Nie tyko płot

Niedawno pisaliśmy o radych, którzy postanowili samodzielnie odmalować ogrodzenie przy instytucji. Dzięki nim przedszkolaki mogą się cieszyć ładnym niebieskim płotem. Jednak prace przy budynku mają zdecydowanie większy zasięg. W przyszłym roku w placówce zostaną wymienione podłogi oraz drzwi. Także schody przejdą gruntowny remont. W ostatnim czasie odnowiono balustradę.

Ciekawym zabiegiem, wpływającym pozytywnie na wizerunek budynku używanego przez najmłodszych mieszkańców miasta, było wykorzystanie balustrady podjazdu dla wózków jako stelażu do wykonania kolorowej, bajkowej elewacji - informują urzędnicy. 

Remonty dla przedszkolaków 

W tym roku Piekary Śląskie postanowiły zainwestować w bezpieczne i estetyczne budynki dla najmłodszych mieszkańców. W sierpniu Urząd Miasta poinformował o modernizacji przedszkola nr 8. Ze środków Budżetu Obywatelskiego odnowiono toalety. Co więcej, 58 tysięcy złotych przeznaczono na renowację dachu oraz podłóg. Działania podjęto także w placówce nr 10. Budynek instytucji został dostosowany do przepisów przeciwpożarowych. Zainstalowano tam oświetlenie awaryjne, systemy kontroli dostępu oraz oddymiania. Ponadto pomalowano ściany, a na korytarzach pojawiły się kafelki. Łączy koszt wszystkich prac oszacowano na ponad 338 tysięcy złotych. 

- Krok po kroku zmieniamy standard w piekarskich przedszkolach (ale też szkołach, bibliotekach, domach kultury itp.), ale przed nami jeszcze wiele pracy. I sądzę, że to się nigdy nie skończy, bo zawsze będzie jeszcze coś do zrobienia - oświadcza zastępca prezydenta miasta Krzysztof Turzański.  

Zmian w otoczeniu może się spodziewać także przedszkole nr 13. W tegorocznym Budżecie Obywatelskim projekt związany z placówką otrzymał 1407 punktów i został przeznaczony do realizacji. Przy budynku w miejscu starego placu zabaw powstanie nowa infrastruktura. Pojawią się: huśtawki, zjeżdżalnia, piaskownica oraz inne urządzenia. Teren będzie objęty monitoringiem. Działania pochłoną około 190 tysięcy złotych. 

fot. UM Piekary Śląskie 

Search