Mandat za używanie telefonu na przejściu dla pieszych. Podsumowanie działań Bezpieczny Pieszy

Piekarscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania "Bezpieczny Pieszy". W trakcie akcji funkcjonariusze skontrolowali kilkudziesięciu uczestników ruchu drogowego. Jedną z takich osób był pieszy, który za korzystanie z telefonu komórkowego podczas przechodzenie przez przejście został ukarany mandatem.

We wtorek, 28 lutego policjanci z wydziału ruchu drogowego skontrolowali 48 uczestników ruchu drogowego. W 22 przypadkach kontrolowani kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Oprócz tego jeden z kierujących nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu przed przejściem. Natomiast w przypadku pieszych przeprowadzono 21 kontroli. Niechronieni uczestnicy naruszyli przepisy związane z przechodzeniem przez jezdnię.

- 300 złotowym mandatem karnym ukarany został 39-latek, który przechodząc przez przejście dla pieszych, korzystał z telefonu komórkowego - informuje piekarska policja.

Mundurowi podczas działań współpracowali z piekarską Strażą Miejską oraz wykorzystali możliwości miejskiego monitoringu.

Złodziej Piekary

Może Cię zainteresować:

Plaga kradzieży w Piekarach. Od początku roku to kilkanaście tysięcy złotych szkód

Autor: Martyna Urban

01/03/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon