Plaga kradzieży w Piekarach. Od początku roku to kilkanaście tysięcy złotych szkód

Od początku roku w Piekarach doszło do co najmniej sześciu kradzieży. Do większości zdarzeń doszło na Osiedlu Andaluzja. W minionych dniach do kolejnej próby kradzieży doszło na ulicy Damrota. Policjanci ostrzegają mieszkańców przed zorganizowaną grupą złodziei.

19 lutego około godziny 16.00 na ulicy Damrota w Piekarach Śląskich mężczyzna o nieznanej tożsamości próbował włamać się na jedną z posesji. Dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu zamontowanemu przy furtce złodziej nie wtargnął na teren prywatny. Jak tłumaczy nam piekarzanka mieszkająca w domu, do którego próbował włamać się mężczyzna, próbę zobaczyła dopiero na nagraniu z kamer zainstalowanych przy budynku.

Podczas próby kradzieży mężczyzna był ubrany w czapkę z daszkiem, okulary, czerwoną kurtkę i spodnie dresowe oraz miał przy sobie plecak. Złodziej był średniego wzrostu, włosy miał krótko ścięte.

Plaga kradzieży w Piekarach Śląskich

Rzecznik prasowy piekarskiej policji - Łukasz Czepkowski poinformował, że od początku roku doszło do co najmniej sześciu kradzieży na terenie Piekar Śląskich. Do włamań doszło na Osiedlu Andaluzji, ulicy Sowińskiego oraz Konstytucji 3 Maja.

- Schemat działań złodziei jest taki sam, wybierają mieszkania parterowe i wyważają drzwi lub okna - tłumaczy rzecznik prasowy piekarskiej policji. - Ich łupem pada biżuteria, gotówka oraz sprzęt - dodaje.

Wartość szacowanych strat od początku roku to kilkanaście tysięcy złotych. Policjanci apelują, by obserwować swoją posesję oraz sąsiadów, w momencie kiedy nie ma ich w domu.

Kradzież Piekary

Może Cię zainteresować:

Przy ulicy Cichej skradziono samochód marki Renault Scenic. Świadkowie proszeni są o kontakt

Autor: Martyna Urban

30/01/2023

Sprawca pobicia

Może Cię zainteresować:

Piekarscy policjanci zatrzymali sprawców pobicia i kradzieży. Grozi im do 12 lat więzienia

Autor: Redakcja

23/01/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon