Koncert noworoczny z udziałem Małgorzaty Ostrowskiej. Wydarzenie odbędzie się w Miejskim Domu Kultury

W Miejskim Domu Kultury odbędzie się Koncert noworoczny z udziałem Małgorzaty Ostrowskiej. W trakcie wydarzenia wystąpi również Orkiestra Wojskowa z Bytomia. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W niedzielę, 29 stycznia w MDK przy ulicy Bytomskiej odbędzie się bezpłatny Koncert Noworoczny z udziałem Małgorzaty Ostrowskiej. O godzinie 18:00 na scenie pojawi się ikona lat 80., która od kilku dekad należy do najciekawszych postaci polskiej sceny muzycznej. Hitami wokalistki są m.in.: "Szklana pogoda”, „Adriatyk, ocean gorący”, „Mister of America”, „Mam dość”, „Droga pani z TV”, „Taniec pingwina na szkle”, „Gołębi puch”, „Rzeka we mnie”, „Słowa”, „Szpilki”, „Po niebieskim niebie” czy w końcu legendarna „Meluzyna”, na której wychowało się całe pokolenie Akademii Pana Kleksa.

Popis umiejętności da również orkiestra wojskowa

Tuż po niej na scenie MDK zaprezentuje się Orkiestra Wojskowa w Bytomiu, która została założona w 2002 r. W jej skład obecnie wchodzą żołnierze – muzycy, absolwenci byłego Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku oraz studenci i absolwenci Akademii Muzycznych krajowych i zagranicznych.

Zespół współpracuje z ośrodkami kultury na Śląsku, bierze udział w uroczystościach państwowych i wojskowych, dając pokazy musztr paradnych oraz koncertując. W trakcie istnienia, orkiestra prezentując wysoki poziom muzyczny odnosiła sukcesy na festiwalach i przeglądach.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wejściówki można odbierać w kasie Miejskiego Domu Kultury od 23 stycznia.

Zdolni i Skromni

Może Cię zainteresować:

W Miejskim Domu Kultury wystąpi kabaret Zdolni i Skromni. Ich skecz "Sztefa z Piekar" podbija internet

Autor: Martyna Urban

12/01/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon