Kompleksowa przebudowa dróg w Piekarach dobiega końca. Łącznie to dwanaście ulic

Remont kilkunastu ulic w Piekarach dobiega końca. Przebudowywane są między innymi Jesienna, Ustronna, Stawowa oraz Kościelna. Jak poinformował magistrat to największa inwestycja drogowa w historii miasta. Prowadzone na kilkunastu ulicach prace powinny się zakończyć do końca 2023 roku.

UM Piekary Śląskie
Przbuedowa dróg w Piekarach

Remont kilkunastu ulic w Piekarach dobiega końca

Pierwsze prace w ramach przebudowy dróg w Piekarach rozpoczęły się w czerwcu 2022 roku. Remont rozpoczął się wówczas na ulicy Radzionkowskiej. Do tej pory wykonane zostały tam prace związane z budową dwóch odcinków kanalizacji deszczowej, przebudowano kolidującą infrastrukturę techniczną (sieć gazowa, sieć elektroenergetyczna), wykonane zostały prace ziemne związane z budową sieci oświetlenia ulicznego oraz prace ziemne związane z budową kanału technologicznego na całym odcinku ul. Radzionkowskiej. Aktualnie trwają prace brukarskie w rejonie utwardzonego pobocza oraz prace związane z układaniem krawężników i obrzeży. Zakończenie inwestycji planowane jest na październik 2023 roku.

Na podobnym etapie zaawansowania są prace na ulicach: Jesiennej, Ustronnej, Stawowej, Kościelnej, Chabrowej, Konwaliowej i Groszkowej. Dotychczas wykonane zostały nawierzchnie jezdni i chodników z kostki brukowej w ciągu ulic Kościelnej, Groszkowej, Chabrowej, Konwaliowej, wykonano kanalizację deszczową. Na pozostałych ulicach zakończono zabudowę kanalizacji deszczowej, trwają prace związane z formowaniem podbudowy dróg oraz układaniem krawężników i obrzeży dla jezdni i chodników. Wykonane zostanie także brakujące oświetlenie uliczne. Zakończenie inwestycji planowane jest na październik 2023 roku.

Również ulice Darwina i Kawalca są na podobnym etapie prac. Ich termin zakończenia zaplanowano również na październik 2023 roku. Natomiast remont ulic Jasnej i Cichej zostanie zakończony w listopadzie 2023 roku.

- Ruszyły też prace przy budowie połączenia pieszo-rowerowego w rejonie DW-911, ul. Karola Miarki i ul. Podmiejskiej, to zadania zostanie sfinalizowane pod koniec 2024 r. i pochłonie 15.460.440 zł. Niebawem rozpocznie się też wymiana nawierzchni na odcinkach ul. Bytomskiej i Chopina - informuje piekarski magistrat.

Dworzec kolejowy

Może Cię zainteresować:

Teren przy dworcu przeszedł subtelną metamorfozę. Poprawiło się bezpieczeństwo pieszych

Autor: Martyna Urban

09/08/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon