Kolejny nietrzeźwy rowerzysta na celowniku. Został ukarany wysokim mandatem karnym

W Piekarach Śląskich zatrzymano kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. Tym razem przy ulicy Jana Pawła II. Piekarzanin został ukarany mandatem karnym o wysokości 1000 złotych.

Zdj. ilustracyjne
Mandat

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany w Piekarach

W czwartek, 27 lipca policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę. Mieszkaniec Piekar Śląskich przemieszczał się rowerem po ulicy Jana Pawła II około godziny 12:30. 41-letni mężczyzna został przebadany alkomatem. Piekarzanin miał w wydychanym powietrzu blisko 0,5 promila alkoholu. Policjanci ukarali rowerzystę mandatem karnym w wysokości 1000 zł.

Przypomnijmy,, że od 1 stycznia 2022 roku zmienił się taryfikator. Wysokość mandatów w przypadku niektórych wykroczeń znacząco wzrosła . Obecnie za kierowanie rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 2500 złotych. Dotychczas mandat ten wynosił 500 złotych. Natomiast za kierowanie rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) aktualnie grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Wcześniej wynosił od 300 do 500 złotych.

Rowerzysta czołówka

Może Cię zainteresować:

Niebezpieczne zdarzenie w Piekarach. Rowerzysta o mało nie doprowadził do czołowego zderzenia

Autor: Martyna Urban

11/07/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon