Niebezpieczne zdarzenie w Piekarach. Rowerzysta o mało nie doprowadził do czołowego zderzenia

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na ulicy Oświęcimskiej w Piekarach Śląskich. Rowerzysta jadący w kierunku Brzozowic próbując wyminąć autobus, zjechał na przeciwległy pas, czym o mało nie doprowadził do czołowego zdarzenia. Sytuację nagrał piekarzanin przy użyciu wideorejestratora.

Piekary Śląskie - Gryfny Fliger
Rowerzysta czołówka

O włos od wypadku na ul. Oświęcimskiej w Piekarach

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 9 lipca. Kilka minut przed godziną 19:00 piekarzanin samochodem przemieszczał się z Brzozowic do Kamienica, jadąc ulicą Oświęcimską. W pewnym momencie w bliskiej odległości zauważył rowerzystę jadącego nie swoim pasem. Uczestnik ruchu drogowego swoim lekkomyślnym zachowaniem o mało nie doprowadził do czołowego zderzenia.

- Jak widać pomysłowość rowerzysty nie zna granic. Rozumiem, że autobus wedle niego wymusił, ale kontynuacja dalszej jazdy z jego strony zakrawa na konkretną karę, bo zamiast kręcić korbą jeszcze cztery obroty, przekraczać podwójną ciągłą i kontynuować wyprzedzanie na przejściu dla pieszych oraz zmuszać pojazd z przeciwnego kierunku do zatrzymania, to niezły wynik. Wystarczyło wcisnąć hamulec i szanse na zdrowsze zakończenie byłyby większe od takiej decyzji - komentuje sytuację kierowca.

Zgodnie z Prawem o ruchu drogowym rowerzyście za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym może grozić mandat do 1500 złotych. Do podobnego zdarzenia doszło przed kilkoma dniami w Gliwicach na skrzyżowaniu ulic Perseusza i Oriona, gdzie kierowca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Mężczyzna został ukarany mandatem o wysokości 1300 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Ulica Bytomska

Może Cię zainteresować:

Kolejny wypadek w Piekarach. Na ulicy Bytomskiej potrącony został starszy mężczyzna

Autor: Martyna Urban

07/07/2023

Wypadek Piekary

Może Cię zainteresować:

Potrącenie na ulicy Marii Curie-Skłodowskiej. Starsza piekarzanka przechodziła przez oznakowane przejście

Autor: Martyna Urban

06/07/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon