Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani w Piekarach. Rekordzista miał prawie... pół promila

Policjanci z Piekar Śląskich w trakcie działań "Trzeźwość" ujawnili aż pięciu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista z powiatu tarnogórskiego miał blisko pół promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Policja Piekary

Kolejni pijani kierowcy zatrzymani w Piekarach

W sobotę, 15 lipca prowadzone były działania pn. "Trzeźwość". W godzinach porannych mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 54-letniego kierującego samochodem marki Seat. Badanie alkomatem wskazało u mężczyzny niecałe pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego stracił prawo jazdy.

Kolejnym zatrzymanym był 66-letni cyklista, który poruszał się rowerem po ulicy Armii Krajowej w stanie po użyciu alkoholu. Mieszkaniec Piekar Śląskich ukarany został mandatem karnym w wysokości 1000 złotych. Pół godziny później kolejnego kierującego rowerem zatrzymali policjanci na ulicy Pod Lipami. 67-letni bytomianin za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości ukarany został mandatem w wysokości 2500 zł.

Ten sam patrol po godzinie 16.00 na ulicy Pod Lipami zatrzymał do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, który kierował w stanie po użyciu alkoholu, a cztery godziny później - około godziny 20.00 na ulicy Tarnogórskiej zatrzymany do kontroli został 61-letni piekarzanin, który kierował peugeotem w stanie nietrzeźwości. Obydwaj kierujący samochodami stracili prawo jazdy, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Mandat za jazdę po pijaku hulajngoą

Może Cię zainteresować:

Pijany piekarzanin wybrał się na przejażdżkę hulajnogą. Otrzymał mandat w wysokości 2,5 tys. zł

Autor: Martyna Urban

16/04/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon