Klub Sportowy "Orzeł Biały" obchodzi swoje 100-lecie. Z tej okazji odbędzie się m.in. mecz oraz piknik i tańce

Już 26 sierpnia piekarski Klub Sportowy "Orzeł Biały" będzie obchodził swoje 100-lecie. Z tej okazji odbędą się uroczyste obchody. W programie przewidziano między innymi międzynarodowy mecz piłkarski, piknik sportowo-kulturalny oraz zabawę taneczną. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

UM Piekary Śląskie
Orzeł Biały jubileusz

Klub Sportowy "Orzeł Biały" obchodzi swoje setne urodziny

W sobotę, 26 sierpnia KS "Orzeł Biały" będzie obchodził setną rocznicę swojego istnienia. Wydarzenie odbędzie się w Brzezinach Śląskich na stadionie klubu przy ulicy Nałkowskiej 20. W dniu jubileuszu zaplanowano kilka atrakcji.

  • 11.30 – Składanie kwiatów przy pomniku Olimpijczyków z Brzezin Śląskich,
  • 13.00 – Msza święta w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich w intencji żyjących oraz zmarłych działaczy, sportowców, sympatyków i darczyńców klubu. Po mszy przemarsz z udziałem Orkiestry Dętej Piekary-Julian na stadion KS Orzeł Biały,
  • 14.15 – Oficjalne oddanie wyremontowanego budynku klubu do użytku,
  • 15.00 – Międzynarodowy mecz piłki nożnej oldbojów KS Orzeł Biały – Marija Bystrica z Chorwacji. W przerwie meczu wręczenie odznaczeń Polskiego Związku Piłki Nożnej dla zasłużonych społecznych działaczy klubu,
  • 16.30 – Podziękowania dla darczyńców klubu
  • 17.00 – Piknik sportowo-kulturalny – zabawa taneczna przy zespole muzycznym „Nastroje” (do 22:00),
  • 18.00 – Występ gościa specjalnego.
Plakat programu jubileuszu Orła Białego

Goście będą mogli korzystać także ze strefy gastronomicznej. Atrakcje przewidziano również dla dzieci i młodzieży. - Będzie to wyjątkowy i niezapomniany moment, który klub chce spędzić razem z Wami – wiernymi kibicami, partnerami oraz wszystkimi osobami, które kochają sport i wspierają KS “Orzeł Biały”. Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia i uczestniczenia w historii. Niech ten jubileuszowy dzień będzie pełen uśmiechu, radości i sportowej pasji - informuje Urząd Miasta Piekary Śląskie.

Przypomnijmy, że z okazji 100-lecia Orła Białego budynek klubu przeszedł gruntowany remont. Prace remontowe polegały na m.in.: rozebraniu posadzek cementowych, lastrykowych i z płytek ceramicznych, a także rozebraniu wykładziny ściennej z płytek. W ich miejsce wykonane zostały nowe posadzki. Wykute z muru zostały ościeżnice stalowe i kraty okienne, wymieniono drzwi i okna. Wewnątrz skuto stare tynki, a na ich miejsce pojawiły się nowe. W całym budynku wykonano instalację elektryczną, centralne ogrzewanie i wodno-kanalizacyjne.

Budynek Orła Białego

Może Cię zainteresować:

Budynek Orła Białego zmienił się nie do poznania. W 2021 roku doszło w nim do pożaru i włamania

Autor: Martyna Urban

06/07/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon