Budynek Orła Białego zmienił się nie do poznania. W 2021 roku doszło w nim do pożaru i włamania

W połowie 2021 roku w budynku klubu Sportowego Orzeł doszło do pożaru. Nowo wyremontowane pomieszczenia wymagały gruntownego remontu. Dzięki środkom z Ministerstwa Sportu i Turystyki prace przeprowadzone zostały w pół roku.

Budynek Orła Białego

Zakończył się remont budynku klubu Orzeł Biały

Na początku 2023 roku rozpoczęły się prace remontowe we wnętrzu klubu sportowego Orzeł Biały. W czerwcu 2021 roku w budynku wybuchł pożar, do którego doszło na skutek wycięcia przez włamywacza rurek miedzianych i wybuchu butli z gazem.

- Wszystko w środku do wymiany – instalacja elektryczna, sufity – konieczny jest kompleksowy remonty. Na szczęście kotłownia z nowym piecem jest nienaruszona - informował w czerwcu 2021 roku Krzysztof Turzański.

Na początku roku Tadeusz Wieczorek, prezes Orła Białego oraz członek zarządu Marcin Dziembała podpisali umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki na realizację zadania “Remont zaplecza szatniowo-sanitarnego Klubu Sportowego Orzeł Biały w Piekarach Śląskich” w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2022.

W zakres prac weszły m.in. rozebranie posadzek cementowych, lastrykowych i z płytek ceramicznych oraz rozebranie wykładziny ściennej z płytek. W ich miejsce wykonane zostały nowe posadzki, okna i drzwi. Wewnątrz skuto stare tynki, a na ich miejsce pojawiły się nowe i pomalowane. W całym budynku wykonana została nowa instalacja elektryczna, centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjna.

Klub rozpoczął już nabór zawodników zarówno do drużyny młodzieżowej jak i seniorskiej. Dzięki rekrutacji od nowego sezonu rozpoczną się zmagania na szczeblu B-klasy. 26 sierpnia rozegrany zostanie także mecz towarzyski pomiędzy oldbojami KS Orzeł Biały i Mladost Marija Bistrica – chorwackiej drużyny z naszego miasta partnerskiego. Mecz rozegrany zostanie w ramach obchodów 100-lecia istnienia Orła.

Budynek Klubu Sportowego Orzseł Biały

Może Cię zainteresować:

Budynek KS "Orzeł Biały" przejdzie remont. Renowację klubu dofinansuje ministerstwo

Autor: Martyna Urban

09/01/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon