Budynek KS "Orzeł Biały" przejdzie remont. Renowację klubu dofinansuje ministerstwo

Budynek Klubu Sportowego "Orzeł Biały", w którym w 2021 roku wybuchł pożar zostanie wyremontowany. Prezes klubu - Tadeusz Wieczorek oraz Mateusz Dziembała podpisali umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Dzięki dofinansowaniu remont przejdzie zaplecze szatniowo-sanitarne.

W czwartek, 5 stycznia w obecności Sławy Umińskiej-Duraj podpisano umowę na realizację zadania pn. “Remont zaplecza szatniowo-sanitarnego Klubu Sportowego Orzeł Biały w Piekarach Śląskich.

Klub przejdzie gruntowny remont

Przypomnijmy, że KS "Orzeł Biały" w czerwcu 2021 roku został zdewastowany i zniszczony. Do budynku włamał się przestępca, który wyciął miedziane rurki oraz doprowadził do wybuchu butli z gazem. Niestety pomimo sprawnej interwencji straży pożarnej wyposażenia klubu nie udało się uratować.

Dlatego też prace będą polegały na m.in.: rozebraniu posadzek cementowych, lastrykowych i z płytek ceramicznych, a także rozebraniu wykładziny ściennej z płytek. W ich miejsce wykonane zostaną nowe posadzki. Wykute z muru zostaną ościeżnice stalowe i kraty okienne, wymienione zostaną okna raz drzwi. Wewnątrz budynku skute zostaną stare tynki, a na ich miejsce pojawią się nowe, całość zostanie pokryta farbami. W całym budynku wykonana zostanie instalacja elektryczna, centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjna. Remontowi podlegać będzie także wejście do obiektu.

Jak informuje Urząd Miasta w Piekarach Śląskich prace remontowe powinny rozpocząć się w lutym 2023 roku. Ich łączna wartość to 488 tysięcy 901 złotych, z czego 196 tysięcy 900 zł, zostanie dofinansowane z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zdemolowany Orzeł Biały

Może Cię zainteresować:

Zrzutka pieniężna na odbudowę zdewastowanego klubu – KS Orzeł Biały

Autor: Roksana Druszcz

07/06/2021

UKS Orzeł Biały

Może Cię zainteresować:

Uczniowski Klub Sportowy z medalami na międzywojewódzkich zawodach. To aż trzy krążki

Autor: Martyna Urban

02/11/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon