Zrzutka pieniężna na odbudowę zdewastowanego klubu – KS Orzeł Biały

Z 3 na 4 czerwca 2021 roku nieznani sprawcy włamali się do budynku klubu sportowego Orzeł Biały przy ul. Zofii Nałkowskiej 20 w Brzezinach Śląskich. Obiekt, który niedawno przeszedł remont został okradziony i doszczętnie zniszczony. Na portalu pomagam.pl powstała zbiórka pieniężna, z której pomocą budynek klubu KS Orzeł Biały może odzyskać dawny blask.

Budynek klubu łupem złomiarzy?

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu. Nad ranem 4 czerwca 2021 roku Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich otrzymała zgłoszenie dotyczące włamania do budynku klubu sportowego w Brzezinach Śląskich. Przybyli na miejsce policjanci wezwali również straż pożarną, ponieważ w obiekcie tlił się dym. Jak widać na załączonych zdjęciach – wnętrze zostało wypalone. Według policjantów, najprawdopodobniej doszło do celowego zdarzenia.

Według wstępnych ustaleń z klubu zniknęły m.in. miedziane rurki z kaloryferów. Ponadto skradziono wyposażenie niezbędne do funkcjonowania klubu piłkarskiego. W odnowionym budynku wybito również szyby. Złodzieje przynieśli ze sobą butlę gazową, która najprawdopodobniej była przyczyną wybuchu pożaru. Obiekt w obecnym stanie do niczego się nie nadaje.

-Wszystko jest zniszczone. Przynieśli butlę gazową i ona została w środku. My tu mamy centralne ogrzewanie, więc nie mamy w ogóle takich butli. Musieli ją rozkręcić i doszło do wybuchu… Ci sprawcy ją przynieśli, to było celowe działanie, włamanie. Jeśli ktoś przychodzi i nie kradnie nic chociażby z szatni zawodników tylko niszczy to wiadomo w jakim celu - mówi prezes klubu Tadeusz Wieczorek.

Cel zrzutki - odbudowa

Klub KS Orzeł Biały w tym roku będzie świętować swoją 101 rocznicę istnienia. By klub mógł nadal funkcjonować i występować w Lidze Okręgowej niezbędny jest remont pogorzeliska. Na portalu pomagam.pl założono zbiórkę pieniężną, która pozwoli odbudować budynek klubu. Liczy się każda złotówka, więc serdecznie zachęcamy do wpłat. Link do zrzutki znajdziemy TUTAJ.

Subskrybuj piekary.info

google news icon