Kinga Moszyńska z Piekar została mistrzynią Śląska. Zdobyła złoty medal podczas zawodów jeździeckich

Uczennica Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 w Piekarach wzięła udział w Mistrzostwach Śląska w jeździectwie. Dzięki ciężkim treningom udało się jej osiągnąć swoje marzenie. Kinga Moszyńska zdobyła złoty medal i tytuł Mistrza Śląska 2023.

Kinga Moszyńska z tytułem Mistrza Śląska 2023 w jeździectwie

W dniach 18-20 sierpnia odbyły się Mistrzostwa Śląska 2023 w skokach przez przeszkody Klubu Jeździeckiego Preria Wilkowice. W rywalizacji udział wzięła uczennica Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 w Piekarach. Młoda piekarzanka okazała się bezkonkurencyjna.

- Kinga Moszyńska zawodniczka LZJ DRAMA Zbrosławice - złotą medalistką Mistrzostw Śląska w Skokach przez Przeszkody w kat. KUCE Gr. II Wielkie brawa - poinformował Ośrodek Jeździecki w Zbrosławicach.

Kinga Moszyńska jest uczennicą klasy szóstej i od trzech lat rozwija swoją pasję, jaką jest jeździectwo. Piekarzanka profesjonalnie pod okiem instruktora sportu zaczęła trenować dopiero rok temu. - Kinga każdą wolną chwilę spędza w stajni opiekując się końmi, co wiąże się z ciężką pracą, ale i daje satysfakcję, ponieważ konie to jej całe życie i miłość - informuje MSP nr 5.

Maciej Widerka ze złotym medalem

Może Cię zainteresować:

Piekarzanin został mistrzem świata. W biegu podczas Uniwersjady uzyskał najlepszy wynik

Autor: Martyna Urban

07/08/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon