Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na przejściu. Został ukarany 1,5 tysięcznym mandatem

W Piekarach Śląskich prowadzone były działania pod nazwą "Prędkość". Mundurowi kontrolowali czy kierujący stosują się do wyznaczonych ograniczeń oraz przepisów. Jeden z kierowców nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, za co został surowo ukarany.

Działania prędkość

W Piekarach kierowca nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu pieszemu

W poniedziałek, 19 czerwca 11 piekarskich policjantów wzięło udział w działaniach "Prędkość". Ich celem było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. W trakcie działań policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków, czyli nadmierną prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu i nieprawidłowo wykonywane manewry.

W trakcie działań stróże prawa ujawnili 88 wykroczeń, z czego większość popełnili kierujący pojazdami. Wykroczenia najczęściej dotyczyły nadmiernej prędkości w pobliżu przejść dla pieszych. Podczas działań piekarscy policjanci ruchu drogowego skontrolowali prawie 100 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

- Dodatkowo jeden z kierujących nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych, za co został ukarany 1500 zł mandatem karnym - czytamy w komunikacie KMP w Piekarach Śląskich.

Reanimacja kobiety

Może Cię zainteresować:

Piekarscy policjanci uratowali życie 63-letniej kobiety. Straciła przytomność i przestała oddychać

Autor: Martyna Urban

20/06/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon