Kaczki zadomowiły się na nowym boisku DKS Czarni Kozłowa Góra w Piekarach. Obiekt ponownie został zalany

Już po raz drugi od otwarcia zalane zostało boisko Dzielnicowego Klubu Sportowego Czarni Kozłowa Góra. Od niespełna miesiąca piłkarze mogli ponownie rozgrywać na nim mecze. Jednak wskutek intensywnych opadów, które przeszły nad województwem śląskim, obiekt ponownie znalazł się pod wodą. Do tego stopnia, że boisko upodobały sobie kaczki.

Boisko DKS Czarni Kozłowa Góra ponownie zalane

Po intensywnych opadach, które przeszły w nocy z 16 na 17 maja, nowe boisko "Czarnych" w Kozłowej Górze zostało zalane. To już drugi raz od otwarcia, kiedy obiekt znalazł się pod wodą. Przypomnijmy, że boisko zostało otwarte w połowie marca 2023 roku, a dwa tygodnie później z powodu zalania wyłączono je z użytkowania.

"Czarni" rozgrywali wówczas mecze na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jednak jak podkreśla zarząd Dzielnicowego Klubu Sportowego w ten weekend - 20 maja na boisku ma zostać rozegrane spotkanie z Ruchem II Radzionków, a nie ma możliwości zorganizowania go w innym miejscu.

Zwróciliśmy się do rzecznika prasowego urzędu miasta o stanowisko wobec kolejnego zalania. Jak wyjaśnił Wojciech Maćkowski, urząd ma związane ręce i musi zaczekać na wyniki przeprowadzonej w kwietniu 2023 r. ekspertyzy, które zostaną opublikowane pod koniec maja. Na ich podstawie magistrat podejmie stosowne kroki.

Na początku maja 2023 roku, radny Łukasz Ściebiorowski na antenie Radia Piekary, wyjaśnił że podwykonawca obiektu wykonał prace, by nie dopuścić do ponownego zalania. Ze względu na niską przepuszczalność wody - która nie schodzi pod murawę - firma Florena zastosowała grubsze kołki. Jednak prace te nie odniosły skutku.

Natomiast w kwietniu rzecznik piekarskiego urzędu zapewniał, że jeżeli przeprowadzone prace nie przyniosą efektu, podwykonawca w ramach gwarancji będzie musiał zastosować inną metodę. Urząd miasta nie poniesie w związku z tym żadnych kosztów. Natomiast jeśli takie się pojawią, zostaną potrącone z zabezpieczenia wniesionego przez podwykonawcę.

Otwarcie boiska w Kozłowej Górze opóźniło się o pół roku

Przypomnijmy, że 18 marca nastąpiło otwarcie obiektów sportowych Dzielnicowego Klubu Sportowego Czarni Kozłowa Góra. Dzięki inwestycji w kwocie ponad 6 milionów złotych pokryto koszty modernizacji boiska trawiastego, budowy dwukondygnacyjnego gmachu, w którym znalazły się szatnie oraz sanitariaty, remont pomieszczenia sędziego oraz biurowych, szatni i świetlicy. W budynku wybudowano także windę. Na zewnątrz gmachu powstała niewielka trybunka dla kibiców z ponad 50. miejscami.

Otwarcie obiektu nastąpiło ze sporym opóźnieniem. Powodem zwłoki była zmiana wykonawcy, w pierwszym przetargu wyłonione zostało Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe Dąbrowa Górnicza sp. z o.o. Początkowy termin zakończenia prac wyznaczono na koniec sierpnia 2021 roku, jednak ze względu na przeciwności, termin odłożył się w czasie o ponad półtora roku. Ostatecznie dokończenia prac podjęła się firma Marwent.

Nowe boisko Czarnych zalane

Może Cię zainteresować:

Zalane boisko w Kozłowej Górze ponownie czynne. "Czarni" zagrają na nim kolejny mecz

Autor: Martyna Urban

02/05/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon