III Piekarski Dzień Bezpieczeństwa już wkrótce. Piknik odbędzie się w Parku Wolności

Po raz trzeci odbędzie się Piekarski Dzień Bezpieczeństwa. Wydarzenie odbędzie się na terenie Parku Wolności w Szarleju. Najmłodsi dowiedzą się między innymi kiedy i jak reagować w sytuacji zagrożenia życia.

UM Piekary Śląskie
Piekarski Dzień Bezpieczeństwa

III Piekarski Dzień Bezpieczeństwa odbędzie się 23 czerwca

W piątek, 23 czerwca na terenie Parku Wolności przy ul. Ziętka w Szarleju odbędzie się kolejna edycja Piekarskiego Dnia Bezpieczeństwa. Piknik rozpocznie się o godzinie 17.00.

– Na akcję wspólnie z radnymi Obywatelskiego Klubu Radnych Rady Miasta Piekary Śląskie oraz partnerami wydarzenia zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, a także rodziców. Chcemy przede wszystkim zwrócić uwagę młodym osobom na kwestie bezpiecznych zachowań w różnych miejscach spędzania wolnego czasu czy to w mieście, czy to na wsi, w górach, nad morzem. Będzie można również poznać najważniejsze zasady pierwszej pomocy, ratownictwa medycznego, wodnego. Zwrócimy uwagę na to jak ważne jest, aby właściwie reagować w różnych sytuacjach zagrożenia życia, mienia i porządku publicznego – mówi Łukasz Ściebiorowski, radny oraz główny organizator akcji.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną różne sposoby aktywnego wypoczynku w połączeniu z różnymi formami kultury i rozrywki. Dla dzieci przygotowano gry, konkursy z nagrodami, animacje, prezentacje policji, straży pożarnej, straży miejskiej i WOPR na temat zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu, prezentacji sprzętu ratowniczego oraz ratownictwa medycznego, a także najlepszych książek i gier planszowych na wakacje.

Organizatorem wydarzenia jest Obywatelski Klub Radnych Rady Miasta Piekary Śląskie przy współpracy m.in. z: Młodzieżowym Domem Kultury nr 2, Komendą Miejską Policji i Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich, Strażą Miejską, Miejską Biblioteką Publiczną, WOPR Piekary Śląskie, Fundacją Powiatowe Dzieci i firmą Pro-Sport, HDK Julian.

Piknik dla Jasia

Może Cię zainteresować:

Na MOSiR-ze odbędzie się Piknik Charytatywny dla Jasia. Chłopiec choruje na zespół Canavana

Autor: Martyna Urban

05/05/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon