Igor Garbowski ze srebrnym medalem podczas Mistrzostw Europy. Jednego dnia zdobył aż 3 krążki

W Kiszyniowie odbyły się Mistrzostwa Europy do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. W rywalizacji wziął udział Igor Garbowski z GKS Tansbed Andaluzja. Młody sportowiec wywalczył srebrny medal za dwubój w kategorii 102 kg. Piekarzanin zdobył łącznie trzy krążki.

Polish Weightlifting Federation 1925-2025
Garbowski Igor ME

Igor Garbowski z Piekar ze srebrnym medalem podczas Mistrzostw Europy

2 lipca w Kiszyniowie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wziął udział reprezentant Górniczego Klubu Sportowego Transbed Andaluzja oraz Polskiej Federacji w podnoszeniu ciężarów. Piekarzanin 10 lipca zdobył drugą lokatę podczas dwuboju w kategorii 102 kg.

- Igor Garbowski zajął drugie miejsce w swojej kategorii wagowej do 102 kg, osiągając wynik 210 kg w dwuboju (93+117) na Mistrzostwach Europy do lat 15 w Kiszyniowie! Gratulacje i powodzenia na kolejnych zawodach! - poinformowała federacja.

Ponadto młody sportowiec w stolicy Mołdawii zdobył także złoty medal za wyrwanie 93 kg, a za podrzut 117 kg srebrny krążek. Medale otrzymał z rąk polskiej sędziny z Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Kamili Sidor-Tomaszek, która jest w składzie sędziów podczas Mistrzostw Europy.

Był to debiut iekarzanina na imprezie tej rangi, jednak nie był to pierwszy sukces młodego sportowca, trenującego pod okiem Jacka Mazura. Piekarzanin zajął drugie miejsce podczas Mistrzostw Polski U15 w podnoszeniu ciężarów w 2022 roku. Nastolatek w Sokołowie Podlaskim uzyskał w dwuboju 190 kilogramów, dzięki czemu zdobył srebrny medal. Drugą lokatę uzyskał wówczas również w rwaniu oraz podrzucie.

Igor Garbowski

Może Cię zainteresować:

Piekarzanin trzykrotnym medalistą podczas Mistrzostw Polski. Uzyskał w dwuboju 190 kg

Autor: Martyna Urban