Groźny wypadek w Boguchwałowicach. Na ratunek ruszył piekarski policjant po służbie

Funkcjonariuszem jest się przez cały czas, nie tylko na patrolu. Przekonali się o tym uczestnicy niebezpiecznego zdarzenia, do jakiego doszło w niedzielę, 5 maja. Policjant razem z innym świadkiem udzielili im podstawowej pomocy.

Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich
Piekary slaskie wypadek 2024

Piekarski mundurowy w akcji

W sprzyjającą pogodowo niedzielę, 5 maja, starszy sierżant Krzysztof Dmowski wybrał się na przejażdżkę swoim motocyklem. Na co dzień funkcjonariusz pracuje w piekarskiej drogówce. Tymczasem w miejscowości Boguchwałowice doszło do wypadku. Pod koła motocyklu wbiegł kot. Pojazd wywrócił się. Poszkodowane zostały dwie osoby - kierujący oraz pasażerka. Mogli jednak mówić o niejakim szczęściu. Za nimi jechał właśnie sierżant z Piekar Śląskich. Krzysztof Dmowski razem z jeszcze jednym świadkiem wypadku ruszyli na pomoc. Na miejsce przybyli także ratownicy medyczni. Zespoły zabrały poszkodowanych do szpitala.

- Motto policjantów "Pomagamy i chronimy" towarzyszy im każdego dnia w różnych sytuacjach. Zarówno w służbie, jak i poza nią. Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby ratować życie i pomagać innym, szczególnie w sytuacjach, kiedy szybkość, skuteczność oraz trafność podejmowanych decyzji jest szczególnie ważna - przypominają stróże prawa.
Piekarska Parada Motocyklowa 2024

Może Cię zainteresować:

Ulicami miasta przejechali miłośnicy jednośladów. Za nami Piekarska Parada Motocyklowa 2024

Autor: Urszula Gołkowska

10/04/2024

Newborn gd3cb486cd 1280

Może Cię zainteresować:

Na porodówkę z policyjną eskortą. Mundurowi pomogli rodzącej mamie dotrzeć do szpitala

Autor: Urszula Gołkowska

03/01/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon