Grafficiarze dewastują miasto, a ZGK sprząta. Mieszkańcy zgłaszają akty wandalizmu

Zdewastowany murek w rejonie OK Andaluzja znów odzyskał swój dawny wygląd. Aktów wandalizmu w naszym mieście nie brakuje, a grafficiarze nie próżnują.

Zakład Gospodarki Komunalnej Piekary Śląskie doprowadził do pierwotnego stanu murek w rejonie OK Andaluzja. Wulgarne graffity nareszcie zniknęło, ale to nie koniec walki z aktami wandalizmu w naszym mieście. Mieszkańcy na bieżąco zgłaszają zniszczone elewacje budynków, które nie prezentują się dobrze.

Podobne interwencje najlepiej zgłaszać na sos@piekary.pl – komentuje Krzysztof Turzański. – Wbrew pozorom takich interwencji, pytań i wiadomości naprawdę jest dużo – dodaje.

Zakład Gospodarki Komunalnej zlikwidował także w tym miesiącu graffiti, które pojawiło się na stosunkowo niedawno odnowionej elewacji jednego z budynków na Osiedlu Wieczorka przy ul. Kleeberga. – W pełnym słońcu przebłyski dawnego „artystycznego napisu” były widoczne. Fachowcy z ZGK pojechali raz jeszcze, żeby spróbować jeszcze doczyścić tynk – wyjaśnia Krzysztof Turzański.

Czyszczenie miasta idzie pełną parą. Miesiąc temu Zakład Zieleni Miejskiej wyczyścił piekarski ryneczek. Przycięto zieleń, naprawiono szkody, wymieniono deski w ławkach i wyczyszczono płytki.

Zabrano się także za cmentarz w Kozłowej Górze i parking przy kościele w Brzozowicach-Kamieniu.

Subskrybuj piekary.info

google news icon