Dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Piekary Śląskie mają z tej okazji konkurs

2 maja szczególnie przypominamy sobie o biało-czerwonej fladze, choć w naszym mieście trudno o tym zapomnieć. Dzisiaj przypada najważniejsza część akcji Wywieś Flagę 2024. W jej ramach mieszkańcy mogą zrobić zdjęcie i postarać się o nagrody.

UM Piekary Śląskie
Piekary slaskie akcja wywies flage

Akcja Wywieś Flagę 2024 w Piekarach

Kolejny raz w naszym mieście samorządowcy zapraszają do inicjatywy, która ma na celu przypomnienie o barwach narodowych. Trudno o lepszy dzień na to niż właśnie 2 maja. Organizatorzy zachęcają, by wywiesić w oknie polską flagę. Będzie to wyraz szacunku wobec symboli narodowych, ale także realizowanie postawy patriotyzmu w przestrzeni lokalnej wspólnoty.

W ramach akcji odbyły się już niektóre wydarzenia. 30 kwietnia dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kozłowej Górze uformowały "żywą flagę". Wsparli ich w tym także dorośli goście. Maluchy zaprezentowały również krótki występ.

Z kolei dziś, 2 maja, na ulicach miasta zobaczymy radnych i wolontariuszy, którzy będą rozdawać biało-czerwone chorągiewki. Tego dnia mieszkańcy mogą też zrobić sobie zdjęcie i wziąć udział w konkursie. Wystarczy wstawić fotografię z polską flagą i podpisem #AkcjaWywiesFlage na swoje facebookowe czy instagramowe konto. Autorzy najciekawszych zdjęć otrzymają nagrody. W akcji można wziąć udział do 5 maja.

- W tym roku w Piekarach Śląskich już po raz piętnasty odbywa się Akcja Wywieś Flagę. Zachęcamy do pozytywnego patriotyzmu, barwnego i radosnego obchodzenia świąt majowych - dodają urzędnicy miejscy.
Dni Piekar Śląskich 2023

Może Cię zainteresować:

Miasto zaprasza na wielką zabawę pod Kopcem Wyzwolenia - Dni Piekar Śląskich 2024

Autor: Urszula Gołkowska

17/04/2024

Piekarska Parada Motocyklowa 2024

Może Cię zainteresować:

Ulicami miasta przejechali miłośnicy jednośladów. Za nami Piekarska Parada Motocyklowa 2024

Autor: Urszula Gołkowska

10/04/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon