Dzień św. Mikołaja w Piekarach Śląskich. Gdzie wybrać się z dzieckiem 6 grudnia?

Już za niespełna tydzień będziemy obchodzić wyczekiwany przez dzieci Dzień świętego Mikołaja. Z tej okazji 6 grudnia na terenie miasta zostanie zorganizowane uroczyste obchody tego dnia. Do celebrowania Dnia świętego Mikołaja zapraszają m.in.: Miejski Dom Kultury, MOSiR oraz Ośrodek Kultury „Andaluzja”.

MOSiR Piekary
Mikołaj MOSiR Piekary

Mikołajki z Miejskim Domem Kultury

We wtorek, 6 grudnia, od godziny 14.00 do 18.00 Miejski Dom Kultury organizuje familijne spotkanie ze św. Mikołajem. Spotkanie połączone będzie z Jarmarkiem Świąteczny. Organizatorzy wydarzenia przewidzieli mnóstwo atrakcji. Już na kilka dni przed wydarzeniem, przed budynkiem MDK ustawiona zostanie świąteczna skrzynka na listy, do której dzieci mogą wrzucać listy do świętego Mikołaja.

Natomiast 6 grudnia na dzieci czekają zabawy i animacje zorganizowane wspólnie z grupą animatorów „Fluo”. Rodzice w tym czasie będą mogli przekazać Mikołajowi, jakie prezenty "zażyczyły" sobie ich pociechy .Fotel Mikołaja ustawiony zostanie w specjalnej świątecznej scenerii, co umożliwi zrobienie pamiątkowych i rodzinnych zdjęć z Mikołajem. Podczas Jarmarku Świątecznego goście będą mogli odwiedzić stoiska z rękodziełem i potrawami, które pojawią się również przed MDK. Stoiska będą umieszczone pod zadaszeniem. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Podwójne świętowanie z okazji Mikołajek

  W sobotę, 3 grudnia o godzinie 10:00 Dzielnicowy Dom Kultury w Dąbrówce Wielkiej organizuje wyjazd do Zagrody Edukacyjnej „Stefanówka” koło Częstochowy. W programie: wizyta u Świętego Mikołaja, świąteczna prezentacja multimedialna, zwiedzanie żywej szopki oraz zagrody mini-zoo, świąteczne warsztaty florystyczne oraz słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.

  Dodatkowo w środę, 7 grudnia odbędą się „Mikołajkowe Warsztaty Lego dla Dzieci” zorganizowane przez Dzielnicowy Dom Kultury w Brzezinach Śląskich. Zaplanowano spotkanie ze Świętym Mikołajem, warsztaty z klockami LEGO oraz zabawy ogólnorozwojowe. Warsztaty Lego przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Zabawa rozpocznie się o godz. 16.30. Natomiast spotkanie z Mikołajem dzieci zaproszone są od godziny 18:00. Na każdą pociechę będzie czekał słodki poczęstunek i drobny upominek od Mikołaja. Na wydarzenie zobowiązują zapisy, a ilość miejsc jest ograniczona. Bilety wstępu dostępne są w cenie 20 zł i 10 zł do nabycia w DDK w Brzezinach Śląskich przy ul. Roździeńskiego 99. Telefon kontaktowy: 32 287 95 66.

  Sportowy Mikołaj z MOSiRem

   W poniedziałek, 5 grudnia na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dzieci czekają konkursy, zabawy i mnóstwo niespodzianek. Sportowe wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 w hali sportowej MOSiR „Olimpia” przy ulicy Ziętka 60. W programie wiele zabaw i konkursów dla najmłodszych mieszkańców miasta w wieku od 4 do 12 lat.

   Dla wszystkich dzieci przygotowanych zostanie 10 konkurencji sprawnościowych, po ukończeniu których dzieci otrzymają pamiątkowy medal oraz słodki upominek od Mikołaja. - Aby uczestniczyć w Sportowym Mikołaju 2022 każde dziecko musi posiadać darmową wejściówką na imprezę, tylko dzieci posiadające taką wejściówkę będą miały możliwość wzięcia udział w Sportowym Mikołaju - wyjaśnia MOSiR w Piekarach.

   Bezpłatne wejściówki uprawniające do wejścia na imprezę będą do odbioru w siedzibie MOSIR Piekary Śląskie ul. Olimpijska 3 do czwartku, 1 grudnia w godz. 7:30 – 15:30. Każda chętna osoba może zabrać maksymalnie 2 wejściówki. - Prosimy aby na imprezę przychodziło jedynie dziecko biorące udział w imprezie wraz z maksymalnie jedną osobą dorosłą - czytamy w komunikacie.Harmonogram wydarzenia:

   • Od godz. 16:30 do 16:55 zbiórka i wejście na halę dzieci wraz z opiekunami,
   • Od godz. 17:00 do 18:30 odbędą się konkurencje sportowe dla dzieci.

   Wycieczka z okazji Dnia św. Mikołaja

   Ośrodek Kultury „Andaluzja” w Piekarach Śląskich organizuje w sobotę, 10 grudnia wycieczkę „Z Mikołajem do Wrocławia” dla dzieci szkolnych w wieku od 7 do 13 lat. W programie: zwiedzanie „Movie Gate” muzeum światowego kina oraz świąteczne pokazy „Elfy zdradzają tajemnice Świętego Mikołaja”.

   W planach również spacer po Wrocławskim Rynku, który po raz kolejny stanie się tłem bajkowej scenerii Bożonarodzeniowego Jarmarku. Na zakończenie uczestnicy podziwiać będą panoramę Wrocławia i okolic z punktu widokowego SkyTower. Przewidziano także ciepła herbatę i posiłek oraz mikołajkowy upominek dla każdego dziecka.

   Zabawa Mikołajkowa z SDK

    W piątek, 2 grudnia od godziny 16:00 w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kazimierza Wielkiego odbędzie się zabawa Mikołajkowa. Impreza zostanie poprowadzona przez klaunów: Rupert i Rico.

    Ceny biletów wstępu: 40 zł dla dzieci i osób z SM oraz 45 zł dla dzieci i osób spoza SM. W cenie: słodki prezent, gadżety mikołajkowe (czapki i przypinki), konkursy ze słodkimi nagrodami, iluminacje świetlne, deszcz confetti i baniek mydlanych, czyli 3 godziny niezapomnianej zabawy. Każde dziecko może przyjść z maksymalnie jednym opiekunem. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 32 287 19 00.

    Rossmann piekary

    Może Cię zainteresować:

    Otwarcie sklepu Rossmann na osiedlu Wieczorka. Atrakcyjne promocje dla pierwszych klientów

    Autor: Martyna Urban

    01/12/2022

    Subskrybuj piekary.info

    google news icon