Dwa dni zmian w organizacji ruchu. Najpierw Święto Wojska Polskiego a dzień później pielgrzymka

W związku z organizacją Święta Wojska Polskiego przy Kopcu Wyzwolenia zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego. Natomiast w niedzielę, 19 sierpnia odbędzie się pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich, w związku z czym kierowcy również muszą spodziewać się utrudnień.

Piekary. Weekend utrudnień w ruchu drogowym

W sobotę, 19 sierpnia przy Kopcu Wyzwolenia odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego. Na ten dzień zaplanowano szereg atrakcji, w tym m.in. pokazy sprzętu wojskowego, straży granicznej, dmuchańce oraz grę terenową "Znajdź zaginioną przepowiednią Śląskiego Wernyhory".

W związku z organizacją wydarzenia urząd miasta postanowił wprowadzić zmiany w organizacji ruchu. 19 sierpnia na sąsiadującym z Kopcem odcinku ul. Jana Pawła II (od skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych do Drogi Wojewódzkiej nr 911) wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Na wymienionym odcinku, od ul. Inwalidów Wojennych do DW 911, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z kierunkiem jazdy od ul. Bytomskiej do DW 911. Dojazd do ulicy Bytomskiej od strony DW 911 zostanie zapewniony poprzez wyznaczony objazd ulicą Pod Lipami.

Na ul. Jana Pawła II parkowanie skośne będzie możliwe na lewej części jezdni (patrząc w kierunku DW 911). Ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż odcinka ul. Jana Pawła II zostanie wygrodzona bez możliwości parkowania.

Ulica Do Kopca Wyzwolenia w dniu 19 sierpnia 2022 będzie drogą jednokierunkową. Na tym odcinku będzie obowiązywał bezwzględny zakaz zatrzymywania się. Zmiany obowiązywać będą 19 sierpnia (sobota) od godz. 9.00 do 20 sierpnia (niedziela) godz. 6.00.

Ponadto, w niedzielę 20 sierpnia do Piekar Śląskich uda się coroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt. Kierowcy proszeni są o zapoznanie się ze zmianami w ruchu.

Kobiety pielgrzymka

Może Cię zainteresować:

Pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich. Na drogach pojawią się znaczne utrudnienia w ruchu

Autor: Martyna Urban

17/08/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon