DKS Czarni Kozłowa Góra awansowali do Klasy A. Piekarska drużyna pokonała Ruch II Radzionków [ZDJĘCIA]

Cóż to był za mecz! Do ostatnich minut kibice "Czarnych" trzymali kciuki za swoich sportowców. Piłkarze Dzielnicowego Klubu Sportowego Czarni Kozłowa Góra pokonali u siebie Ruch II Radzionków 5:3. Zwycięstwem zapewnili sobie awans do Klasy A.

Piekary. DKS Czarni Kozłowa Góra awansowali do Klasy A

W niedzielę, 21 maja na nowo otwartym boisku przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się mecz Dzielnicowego Klubu Sportowego Czarni Kozłowa Góra z Ruchem II Radzionków. Miejsce spotkania piłkarzy nie było pewne, ze względu na obfite opady deszczu, które przeszły nad województwem śląskim i po raz kolejny doszło do zalania boiska w Kozłowej Górze.

Finalnie mecz rozpoczął się 21 maja o godzinie 15. "Czarni" wyszli na boisko w składzie: Kocent, Pietrzyk, Wieczorek, Lizurek, Finka, Skutela, Amine, Wojtacha, Guldziński, Surowiec (70 min. Patoń ), Dramski (60min. Joszki). Na ławce: Szastok M. , Langos, P. Duda.

Już w 15. minucie padła pierwsza bramka dla gospodarzy, którą strzelił Amine w asyście Surowca. W 25 minucie odbył się rzut karny, dzięki któremu goście wyrównali wynik. W 35 minucie kolejną bramkę zdobył Wojtacha w asyście Finka. Równo w połowie meczu trzeciego gola dla "Czarnych" zdobył Surowiec w asyście Dramskiego. Jeszcze przed przerwą goście strzeli bramkę, doprowadzając do wyniku 3:2, dla "Czarnych".

W drugiej połowie spotkania w 88. minucie goście wyrównali wynik. Na co "Czarni" odpowiedzieli natychmiast. Minutę później gola strzelił Wojtacha w asyście Amine, a pięknym strzałem spotkanie zakończył Amine w asyście Guldzińskiego. Mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla "Czarnych". Dzięki zwycięstwu drużyna z Piekar awansowała do klasy A.

- DKS Czarni Kozłowa Góra po dzisiejszym zwycięstwie awansował do Klasy A. Brawo drużyna - pogratulował 22 maja drużynie piekarski magistrat.