Dawny Młyn Reszki przejdzie renowację. Obiekt wkrótce stanie się wizytówką Dąbrówki Wielkiej

Za kilka tygodni ogłoszony zostanie przetarg na renowację starego młyna w Dąbrówce Wielkiej. Dotychczas na obiekcie przeprowadzono co najmniej kilka prac, w tym rozbiórkę istniejącego pokrycia czy też naprawę konstrukcji.

Fotopolska.eu
Dawny Młyn Reszki przejdzie prace konserwatorskie

Piekary Śląskie. Dawny Młyn Reszki przejdzie renowacje

5 czerwca o godzinie 11.30 otwarty zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy robót, który podejmie się wykonania pokrycia dachu z dachówki ceramicznej typu marsylka wraz z elementami wykończeniowymi, akcesoriami dachowymi oraz montażem okna wyłazowego w dachu i montaż instalacji odgromowej Dawnego Młyna zlokalizowanego przy ulicy Sadowskiego 10a w Dąbrówce Wielkiej. Termin składania ofert mija 4 lipca 2023 roku.

- Dotychczas wykonano na obiekcie m.in rozbiórkę istniejącego pokrycia, naprawy konstrukcji, ułożenie membrany wstępnego krycia, łacenie dachu oraz obróbki blacharskie okapu i orynnowanie - poinformował Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta.

Zamówienie obejmuje roboty związane z pokryciem dachu kopertowego o kącie nachylenia około 35 stopni i przewidywanej do wykonania powierzchni dachu, tj. 189,79 m2. Wykonawca od dnia zawarcia umowy z Urzędem Miasta w Piekarach Śląskich będzie miał 40 dni na realizację zamówienie. Zatem można śmiało powiedzieć, że prace renowacyjne zostaną zakończone jeszcze w 2023 roku. Więcej szczegółów jest dostępnych na stronie zamówienia.

Szansa na udostępnienie młyna zwiedzającym

Przypomnijmy, że pod koniec października 2022 r. Krzysztof Turzański podkreślał, że modernizacja dachu młyna może być pierwszym krokiem do udostępnienia obiektu zwiedzającym. - Mam nadzieję, że w przyszłości będą środki i dofinansowania na to, żeby całemu obiektowi przywrócić dawny blask i udostępnić zwiedzającym.

W zakres prac remontowych pierwszego etapu modernizacji wchodziły m.in.: rozebranie rynien z blachy, rozebranie konstrukcji więźb dachowych, odgrzybianie elementów drewnianych, pokrycie dachów dachówką marsylką ceramiczną oraz zabudowa okien włazowych. Dodatkowo obiekt zostanie zabezpieczony przed kradzieżą, zniszczeniem, uszkodzeniem oraz zalaniem.

Młyn w Dąbrówce Wielkiej

Może Cię zainteresować:

Rusza przetarg na modernizację starego młyna w Dąbrówce Wielkiej. Wymagany jest remont dachu

Autor: Martyna Urban

18/10/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon