Rusza przetarg na modernizację starego młyna w Dąbrówce Wielkiej. Wymagany jest remont dachu

Za kilka dni ruszy przetarg na przeprowadzenie modernizacji Starego Młyna w Dąbrówce Wielkiej. Obiekt przez wiele lat niszczał, niezbędny jest remont dachu, dzięki któremu ocaleją zabytkowe meble i wyposażenie. Remont może być pierwszym krokiem w procesie udostępnienia zabytku do zwiedzania.

Młyn w Dąbrówce Wielkiej

We wtorek, 25 października zostanie otwarty przetarg na modernizację Starego Młyna zlokalizowanego przy ulicy Sadowskiego 10a w Dąbrówce Wielkiej. Obiekt został wybudowany w 1942 roku przez Wilhelma Reszkę.

- Zabytkowy obiekt w Dąbrówce Wielkiej jest w naprawdę złym stanie. Konieczne jest zabezpieczenie dachu, żeby zniszczeniu nie uległo wnętrze obiektu i jego najcenniejsze wyposażenie - podkreśla Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta Piekary Śląskie.

Szansa na udostępnienie zwiedzającym

Jak dodaje Krzysztof Turzański modernizacja dachu młyna może być pierwszym krokiem do udostępnienia obiektu zwiedzającym. - Mam nadzieję, że w przyszłości będą środki i dofinansowania na to, żeby całemu obiektowi przywrócić dawny blask i udostępnić zwiedzającym.

W zakres prac remontowych etapu pierwszego wchodzą m.in.: rozebranie rynien z blachy, rozebranie konstrukcji więźb dachowych, odgrzybianie elementów drewnianych, pokrycie dachów dachówką marsylką ceramiczną oraz zabudowa okien włazowych. Dodatkowo obiekt zostanie zabezpieczony przed kradzieżą, zniszczeniem, uszkodzeniem oraz zalaniem.

Wartość zamówienie została wyceniona na 50 tysięcy złotych. 25 października wyłoniona zostanie najbardziej ekonomiczna oferta. Więcej szczegółów dotyczących przetargu można znaleźć na podanej stronie internetowej.

Subskrybuj piekary.info

google news icon