Dariusz Szymański mistrzem świata. Piekarzanin z najlepszym wynikiem na mistrzostwach w Wieliczce

W Wieliczce do 26 sierpnia odbywają się Mistrzostwa Świata Masters. W zawodach udział wziął piekarzanin, Dariusz Szymański, który wystartował w dwuboju. Zawodnik Transbed GKS Andaluzja okazał się najlepszy, uzyskując łączny wynik 252 kilogramów.

Transbed GKS Andaluzja
Dariusz Szymański z Piekar mistrzem świata

Piekarzanin Dariusz Szymański mistrzem świata

W dniach 18-26 sierpnia w Wieliczce odbywają się Mistrzostwa Świata Masters w podnoszeniu ciężarów. We wtorek, 22 sierpnia do rywalizacji stanął zawodnik Transbed GKS Andaluzja, Dariusz Szymański. Piekarzanin uzyskał 114 kg w rwaniu oraz 138 kg w podrzucie, dzięki czemu okazał się najlepszy w tej kategorii.

- HALO Piekary!!! Mamy Mistrza Świata!!!! Dariusz Szymański - złoty medal!!! Wspaniała walka na pomoście , kapitalna dyspozycja w podrzucie !!! Gratulacje Darku !! Rwanie 114 kg Podrzut 138 kg - poinformował piekarski klub.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze podium piekarzanina. 4 czerwca w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w Terespolu wywalczył srebrny medal w kat. wagowej 102 kg z wynikiem 253 kg w dwuboju . Dodatkowo zajął trzecie miejsce w klasyfikacji open w grupie wiekowej M45. Również w 2021 roku zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Polski Masters.

Maciej Widerka ze złotym medalem

Może Cię zainteresować:

Piekarzanin został mistrzem świata. W biegu podczas Uniwersjady uzyskał najlepszy wynik

Autor: Martyna Urban