Cztery lata Kina Zacisze w Piekarach. Tylko w 2022 roku odwiedziło je ponad 26 tysięcy widzów

Kino Zacisze działa na terenie Piekar Śląskich równo od czterech lat. Oficjalne otwarcie odbyło się w marcu 2019 roku. Ośrodek podsumował rok 2022 - odwiedziło go ponad 26 tysięcy widzów. Jest to drugi najlepszy rok pod względem liczby odwiedzających osób.

Kino Zacisze w Piekarach

Drugi najlepszy rok funkcjonowania Kina Zacisze

Kina Zacisze mieszczącego się w Miejskim Domu Kultury przy ulicy Bytomskiej odbyła się 1 marca 2019 roku. Pierwszym seansem, który mogli zobaczyć widzowie była bajka “Lego przygoda 2”. Kino Zacisze podsumowało ostatnie lata. W ciągu czterech lat wyświetlono 2799 seansów, a kino odwiedziło 78 911.

Rok 2022 był drugim rekordowym w historii Kina Zacisze. Odbyło się tam 926 seansów, w repertuarze znalazło się 140 tytułów kinowych, a obiekt odwiedziło 26 tys. 513 widzów. Dla porównania w pierwszym rekordowym roku funkcjonowania do kina zawitało ponad 33 tysiące widzów.

- Jakie można wyciągnąć wnioski? Czas weryfikuje sensowność inwestycji. W przypadku Kina Zacisze – wydaje się, że pomysł i realizacja były po prostu dobre i wielu mieszkańców korzysta z tej oferty - podkreśla Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta. - Osobiście cieszę się, że mamy własne kino, ze świetnym obrazem i dźwiękiem, dostępne dla każdego w naprawdę przystępnych cenach - dodaje.

Repertuar na marzec 2023 jest dostępny

Kilka dni temu na stronie Kina Zacisze pojawił się repertuar na marzec. Wśród propozycji znalazły się m.in. Titanic (1997) w 3D, Shazam! Gniew bogów! (2023), John Wick 4 (2023) oraz Wieloryb (2022), który został nominowany do Oscarów w trzech kategoriach.

Repertuar Kina Zacisze
Repertuar Kina Zacisze
Medjugorie film

Może Cię zainteresować:

Przegląd filmów chrześcijańskich w Kinie Zacisze. Bezpłatny maraton filmowy już w kolejny weekend

Autor: Martyna Urban

04/11/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon