Przegląd filmów chrześcijańskich w Kinie Zacisze. Bezpłatny maraton filmowy już w kolejny weekend

Od 18 do 20 listopada w Kinie Zacisze odbędzie się przegląd filmów chrześcijańskich. Przy ulicy Bytomskiej przez dni wygłaszane będą wykłady o tematyce religijnej przez m.in. Łukasza Turę oraz ks. dr Arkadiusza Wuwerę. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Medjugorie film

Kino Zacisze zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w przeglądzie filmów chrześcijańskich. Przy ulicy Bytomskiej 73 przez trzy dni prowadzone będą bloki tematyczne, wyjaśniające problemy teologiczne.

Piątek, 18 listopada

  • 17:00 „Po co nam dzisiaj stary testament”, odczyt Łukasz Tura,
  • 18:00 emisja filmu „SAMSON” (2018) [USA / RPA] – r. B. MacDonald [110 min.], LEKTOR.

Prowadzącym tego dnia wykład będzie Łukasz Tura - filmoznawca, reżyser i dziennikarz radiowy. Od roku 1995 prowadzi autorskie wykłady i warsztaty w ramach szeroko rozumianej edukacji medialnej w kinach w naszym województwie. Od 2003 roku stale związany z Radiem eM, gdzie prowadzi Magazyn Filmowy "Subiektyw".

Sobota, 19 listopada

  • 17:00 ,,Od bezsensu do sensu...nawrócenie", odczyt ks. dr. Arkadiusza Wuwera,
  • 18:00 ,,Teraz i w godzinę śmierci" (2017) [Polska] – r. M. Pilis, D. Walusiak [110 min.], PL.

W sobotę warsztaty poprowadzi prezbiter archidiecezji katowickiej - Arkadiusz Wuwera. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie socjologii, dr hab. nauk teologicznych w zakresie katolickiej nauki społecznej oraz prof. Uniwersytetu Śląskiego. Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach został umieszczony w 2001 roku.

Niedziela, 20 listopada

  • 17:00 „Bóg sprawca wszystkiego? Suwerenny sędzia vs dobry ojciec”, odczyt Romana Chmielewskiego,
  • 18:00 ,,Medjugorie" (2021) [Hiszpania] – r. J. Garcia [120 min.], LEKTOR.

Niedzielny blok tematyczny poprowadzi Roman Chmielewski z fundacji "PROJEKT: RAZEM - Pasja do łączenia". Od ponad 35 lat w szczęśliwym związku małżeńskim z Joanną, z którą dzieli pasję odkrywania głębi relacji z Bogiem i ludźmi. Wspólnie prowadzą biuro poradnictwa dla małżeństw i osób indywidualnych. Zafascynowany mądrością Biblii, z radością dzieli się swoimi refleksjami.

Subskrybuj piekary.info

google news icon