Brzegi Brynicy ponownie zostaną wysprzątane. W akcji wezmą udział mieszkańcy Piekar

Pod koniec kwietnia w Piekarach odbędzie się akcja "Czysta Rzeka". Mieszkańcy miasta oraz społecznicy wysprzątają brzegi Brynicy w Dąbrówce Wielkiej. To kolejne wydarzenie, podczas którego piekarskie fragmenty rzeki zostaną oczyszczone.

Damian Harazim
Brzegi Brynicy zostaną wysprzątane

W sobotę, 22 kwietnia odbędzie się sprzątanie brzegów Brynicy. Miejscy społecznicy postanowili dołączyć się do akcji "Czysta Rzeka" i wyczyścić ze śmieci brzegi piekarskiej rzeki.

- Wspólnie postaramy się wysprzątać jak największą część brzegu Brynicy otaczającego dzielnicę Piekar Śląskich - Dąbrówkę Wielką - poinformowała w mediach społecznościowych Anna Cichoń, organizatorka akcji,

Jak wyjaśnia organizatorka, Brynicę większość mieszkańców kojarzy nie tylko z dawną granicą, ale też z zanieczyszczeniem okresu przemysłowego na Śląsku. Obecnie coraz więcej piekarzan wybiera jej okolice na spacery. - Możemy spróbować je uprzątnąć, co będzie z pewnością korzystne dla naszej społeczności i zwróci uwagę na wartość, jaką może stać się rzeka w mieście.

Piekarzanie mogą dołączyć do akcji sprzątania Brynicy

Anna Cichoń utworzyła akcję sprzątania Brynicy na portalu system.operacjarzeka.pl. Osoby zainteresowane mogą dołączyć do wydarzenia i w sobotę, 22 kwietnia oczyścić brzegi rzeki.

Akcja rozpocznie się o godzinie 9.,00 przy moście nad Brynicą w stronę Wojkowic. Link do wydarzenia jest dostępny tutaj.

Stowarzyszenie Piekarskich Przyrodników

Może Cię zainteresować:

Stowarzyszenie Piekarskich Przyrodników uprzątnęło dolinę Brynicy. Znaleźli tam m.in. kosiarkę i misia

Autor: Martyna Urban

21/03/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon