Bajkowe figury przetrwały zaledwie miesiąc w Parku Brzozowice-Kamień. Olaf ponownie zdewastowany

Zaledwie miesiąc w nienaruszonym stanie stała odnowiona figura bajkowa w Parku Brzozowice-Kamień. Pod koniec marca 2023 r. Zakład Gospodarki Komunalnej odrestaurował bajkowe posągi. W ostatnich dniach wandale ponownie je zniszczyli.

Magdalena Litwińska
Bajkowe Figury w Parku Brzozowice Kamień ponownie zniszczone

31 marca 2023 roku do Parku w Brzozowicach-Kamieniu po kilku miesiącach nieobecności powróciły odrestaurowane figury postaci z bajek, w tym Olafa z Krainy Lodu, czy też Krecika. Naprawy podjął się Zakład Gospodarki Komunalnej, po tym jak w czerwcu 2022 roku wandale zdewastowali kilka figur.

- Bajkowe figurki wywołują uśmiech na twarzach dzieci i wprowadzają wszystkich w sympatyczny nastrój. Oby tym razem zostało tak na dłużej. Planowana data zainstalowania wyremontowanych figur do 31 marca - oznajmił pod koniec marca 2023 roku Krzysztof Turzański.

Bajkowe figury w Parku Brzozowice-Kamień ponownie zdewastowane

W środę, 3 maja jedna z piekarzanek opublikowała zdjęcie zdewastowanego "Olafa" na jednej z piekarskich grup. - I znowu zniszczony Olaf w parku na Kamieniu, masakra - skomentowała akt wandalizmu mieszkanka miasta.

Na zdjęciu widać, że odrestaurowana bajkowa figura bałwana ma naderwaną głowę oraz nos, a w wielu miejscach farba odpadła.

Zgodnie z art. 288 § 1 Kodeksu karnego oraz art. 124 § Kodeksu wykroczeń sprawcy lub sprawcom dewastacji w zależności od wartości wyrządzonej szkody może grozić grozi kara aresztu, ograniczenia wolności, pozbawienia wolności lub grzywny.

Przypomnijmy, że bajkowe figurki zostały postawione przy ulicy Wyspiańskiego pod koniec 2019 roku w ramach rewitalizacji parku. Wówczas powstały tam: boisko wielofunkcyjne, plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu, fontanna, łąka dla psów oraz pole piknikowe. Inwestycja pochłonęła około 9 mln złotych.

Figury bajkowe

Może Cię zainteresować:

Bajkowe figurki powrócą do Parku w Brzozowicach-Kamieniu. ZGK przywraca im dawny blask

Autor: Martyna Urban

23/03/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon