Bajkowe figurki powrócą do Parku w Brzozowicach-Kamieniu. ZGK przywraca im dawny blask

Bajkowe figury, które znajdowały się w Parku Brzozowice-Kamień przejdą renowację. Zakład Gospodarki Komunalnej obecnie odrestaurowuje zniszczone przez wandali posągi. Data ich montażu została zaplanowana na ostatni dzień marca 2023 roku.

Bajkowe figurki powracają do Piekar Śląskich

Przypomnijmy, że w połowie czerwca 2022 roku doszło do dewastacji figurek bajkowych mieszczących się w Parku Brzozowice Kamień. Zniszczeniu uległo kilka rzeźb, w tym Olafa z Krainy Lodu, której wandale ułamali głowę.

Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta poinformował, że renowacji podjął się Zakład Gospodarki Komunalnej. której pracownicy w warsztatach przywracają figurkom dawny blask. - Bajkowe figurki wywołują uśmiech na twarzach dzieci i wprowadzają wszystkich w sympatyczny nastrój. Oby tym razem zostało tak na dłużej. Planowana data zainstalowania wyremontowanych figur do 31 marca - wyjawił Krzysztof Turzański.

Bajkowe figurki zostały postawione przy ulicy Wyspiańskiego pod koniec 2019 roku w ramach rewitalizacji parku. Wówczas powstały tam: boisko wielofunkcyjne, plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu, fontanna, łąka dla psów oraz pole piknikowe. Inwestycja pochłonęła około 9 mln złotych.

Dewastacja

Może Cię zainteresować:

Liczne dewastacje na Osiedlu na Lipce. Wandale zniszczyli płoty, ogrodzenia i ściany budynków

Autor: Martyna Urban

25/01/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon