Alarm bombowy w trzech piekarskich przedszkolach. W jednym z nich podjęto decyzję o ewakuacji

Trzy piekarskie przedszkola mailem zostały zawiadomienie o podłożonym materiale wybuchowym na terenie placówek. Policyjni pirotechnicy w żadnym z nich nie ujawnili materiałów wybuchowych. Sprawcy nieudanego żartu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

UM w Piekarach
Miejskie Przedszkole nr 4

W środę, 25 stycznia w godzinach porannych na adres mailowy trzech przedszkoli na terenie Piekar wpłynął mail od nieznanego nadawcy, który poinformował, że w placówkach został podłożony ładunek wybuchowy. Dyrektorka Miejskiego Przedszkola nr 4 podjęła decyzję o ewakuacji dzieci oraz pracowników.

- Policyjni pirotechnicy zjawili się w przedszkolach, które otrzymały maila o podłożonym ładunku - wyjaśnia mł. asp. Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy piekarskiej policji. - Funkcjonariusze po dokładnych przeszukiwaniach nie znaleźli materiałów - dodaje.

Po działaniach służb dzieci oraz pracownicy przedszkola powrócili do budynku. Jak dodaje rzecznik prasowy materiały zostały zabezpieczone do wykonania analizy. Obecnie nie wiadomo, kto jest nadawcą maili. Sprawcy nieudanego żartu za nieuzasadnione postawienie służb w gotowości grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dewastacja

Może Cię zainteresować:

Liczne dewastacje na Osiedlu na Lipce. Wandale zniszczyli płoty, ogrodzenia i ściany budynków

Autor: Martyna Urban

25/01/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon