Około 30 nagrobków zdewastowano na cmentarzu św. Józefa w Piekarach Śląskich

W nocy z soboty na niedzielę (7/8 maja 2022 r.) nieznani sprawcy zdewastowali około 30 nagrobków na cmentarzu św. Józefa w Piekarach Śląskich.

Na cmentarzu parafii św. Józefa przy ul. Józefskiej w Piekarach Śląskich pracują policjanci. W nocy z 7 na 8 maja 2022 r. nieznani na razie sprawcy zdewastowali kilkadziesiąt, prawdopodobnie około 30, nagrobków.

- To świeża sprawa. Dostaliśmy dzisiaj rano zgłoszenie o zniszczeniu kilkudziesięciu płyt nagrobnych na cmentarzu przy ul. Józefskiej - informuje młodszy aspirant Dariusz Dobrzański z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich.

Jak dodaje, na miejscu pracują obecnie policjanci z wydziału kryminalnego i technik kryminalistyki. - Skupiamy się na zabezpieczeniu śladów i miejsca zdarzenia. Później przyjdzie czas na ustalenie okoliczności. Wszystko wskazuje na to, że dewastacja nastąpiła w nocy - mówi młodszy aspirant Dariusz Dobrzański.

Do sprawy odniósł się poseł Jerzy Polaczek. Tak skomentował ją na swoim profilu na Facebooku: "Ten czyn jest jednym z najbardziej odrażających, ohydnych i bestialskich przestępstw niszczących świętość miejsca jakim jest cmentarz i najbardziej osobistą pamięć o tych których znaliśmy .Policja podjęła niezwłocznie czynności mające na celu ustalenie sprawców tego haniebnego przestępstwa. Apeluję do wszystkich osób które mogą w tej sprawie pomóc policji i prokuraturze o kontakt z Komendą Miejską Policji w Piekarach Śląskich".

"Jako poseł na Sejm RP podejmę dodatkowe działania wspierające, które pomogą w zatrzymaniu przestępców. Jestem pewien, że ustalenie sprawców tego bezprecedensowego w historii miasta czynu czeka nieuchronna i dolegliwa kara więzienia" - zapowiedział.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj piekary.info

google news icon