Alarm bombowy przy urzędzie pracy na ul. Popiełuszki. Pod samochodem miał znajdować się ładunek wybuchowy

Do służb wpłynęło zgłoszenie o podłożonym ładunku wybuchowym pod jednym ze stojących samochodów przy ulicy Popiełuszki. Dzięki działaniom Samodzielnego Oddziału Antyterrorystycznego udało się ustalić, że potencjalny ładunek to lokalizator GPS. Działania policjantów i strażaków trwały około godzinę.

W czwartek, 5 maja po godzinie 14 policja i straż w Piekarach otrzymała zgłoszenie od kobiety, która zauważyła przyczepiony pakunek do podwozia samochodu marki Opel, stojącego przy ulicy Popiełuszki - obok urzędu Pracy.

- Na miejscu pracował Samodzielny Oddział Kontraterrorystyczny, który zweryfikował, iż pod samochodem nie znajduje się materiał wybuchowy, tylko urządzenie GPS. Na miejscu pracowali policjanci zarówno z Piekar, jak i z Katowic - informuje Łukasz Czepkowski, oficer prasowy piekarskiej komendy.

Z pobliskiego Powiatowego Urzędu Pracy ewakuowano 35 osób. Na miejsce przewieziony został specjalnie wyszkolony pies, który pomagał służbom w zidentyfikowaniu ładunku. Działania służb zakończyły się przed godziną 19-tą. Na miejscu pracował jeden zastęp straży pożarnej, który zabezpieczał potencjalne miejsce zdarzenia.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Oszustwo sposobem na Królową Elżbietę

Piekarzanka otrzymała SMS o sfingowanej śmierci Królowej

Patrole policji

Podsumowanie wakacji na piekarskich drogach

Pożar samochodu Piekary

Pożar samochodu osobowego w Dąbrówce Wielkiej

Nowe samochody dla śląskiej policji

Nowe nieoznakowane radiowozy dla śląskiej policji. Zdjęcia

Policja piekary

Nożownik na ul. Sowińskiego zaatakował starszego mężczyznę

Zdjęcie policyjne

Kradł i wpadł czyli sukces lokalnej policji

Wypadek na DK 94

Wypadek z udziałem motocyklisty na DK 94