Alarm bombowy przy urzędzie pracy na ul. Popiełuszki. Pod samochodem miał znajdować się ładunek wybuchowy

Do służb wpłynęło zgłoszenie o podłożonym ładunku wybuchowym pod jednym ze stojących samochodów przy ulicy Popiełuszki. Dzięki działaniom Samodzielnego Oddziału Antyterrorystycznego udało się ustalić, że potencjalny ładunek to lokalizator GPS. Działania policjantów i strażaków trwały około godzinę.

W czwartek, 5 maja po godzinie 14 policja i straż w Piekarach otrzymała zgłoszenie od kobiety, która zauważyła przyczepiony pakunek do podwozia samochodu marki Opel, stojącego przy ulicy Popiełuszki - obok urzędu Pracy.

- Na miejscu pracował Samodzielny Oddział Kontraterrorystyczny, który zweryfikował, iż pod samochodem nie znajduje się materiał wybuchowy, tylko urządzenie GPS. Na miejscu pracowali policjanci zarówno z Piekar, jak i z Katowic - informuje Łukasz Czepkowski, oficer prasowy piekarskiej komendy.

Z pobliskiego Powiatowego Urzędu Pracy ewakuowano 35 osób. Na miejsce przewieziony został specjalnie wyszkolony pies, który pomagał służbom w zidentyfikowaniu ładunku. Działania służb zakończyły się przed godziną 19-tą. Na miejscu pracował jeden zastęp straży pożarnej, który zabezpieczał potencjalne miejsce zdarzenia.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Miejskie Przedszkole nr 4

Alarm bombowy w trzech piekarskich przedszkolach

Ulica Bytomska

Nie żyje 74-letnia kobieta znaleziona w mieszkaniu

Wypadek Wyszyńskiego

Potrącenie na przejściu dla pieszych na ul. Wyszyńskiego

Kolizja z drzewem piekary

Pijany kierowca urządził sobie wyścig i wjechał w drzewo

240999064 555471442472053 7003062092389017696 n

112 zamiast 998

Zatrzymany w sprawie napadów na sklepy, Bytom

Sprawca napadów na sklepy zatrzymany

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden