Zumba z Paco przez całe lato w Piekarach Śląskich

Jak co roku do naszego miasta powracają regularne zajęcia z Zumby, które poprowadzi rodowity Senegalczyk Paco Mbengue. Podczas spotkań policyjny profilaktyk, mł. asp. Aleksandra Zydyk będzie przypominać podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Zumba z Paco

Od kilku lat na terenie naszego miasta odbywają się zajęcia taneczne - Zumba, których celem jest promowanie aktywności fizycznej. Sport jest także idealną alternatywną wobec takich używek, jak: alkohol narkotyki czy dopalacze. Zumba pozwala oderwać się od przyziemnych problemów. Dzięki niezwykle energetycznej muzyce i szybkim ruchom, nasz organizm produkuje sporą dawkę hormonu szczęścia – endorfin.

Zumbę poprowadzi rodowity Senegalczyk Paco Mbengue, który już jako dziecko interesował tańcem. W 2004 roku wyjechał do Tunezji, gdzie pracował w jednym z największych z największych klubów fitness w Tunisie. Ponadto Paco prowadził własną grupę taneczną, wraz z którą występował na wielu festiwalach. Senegalczyk równolegle szlifował swoje umiejętności taneczne w zakresie tańców latynoamerykańskich. Po raz pierwszy w Polsce zjawił się w 2009 roku, a w 2011 roku został licencjonowanym instruktorem zumby. Od kilku lat Paco Mbengue prowadzi zajęcia taneczne na terenie Piekar Śląskich, które przyciągają masę mieszkańców.

Pierwsze zajęcia odbędą się już 4 lipca 2021 roku o godzinie 18.00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3 w Piekarach Śląskich. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Nie istnieją również żadne kategorie wiekowe – zajęcia są dla wszystkich, w każdym wieku. Wakacyjne spotkania będą odbywać się regularnie na świeżym powietrzu, w każdą niedzielę od godziny 18.00, naprzemiennie na terenie piekarskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz parku w Kamieniu przy ul. Wyspiańskiego.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon