Zrób sobie prezent na nowy rok i zadbaj o zdrowie. Bezpłatne badanie dla pań w Piekarach Śląskich

W naszym mieście w przyszłym tygodniu pojawi się mammobus. O czym warto pamiętać udając się na badanie?

UM Piekary Śląskie
Piekary Śląskie, mammografia

Mammografia w Piekarach Śląskich

Ryzyko zachorowania na raka piersi znacząco wzrasta po 50 roku życia. Dlatego też dla pań w wieku 50-69 lat przygotowano specjalny program profilaktyczny. Każda pacjentka raz na dwa lata może skorzystać z niego bezpłatnego.

- Mammografia jest badaniem, które za pomocą promieni rentgenowskich pozwala wykryć raka piersi w jego wczesnym stadium rozwoju. W czasie badania wykonuje się dwa zdjęcia każdej piersi - tłumaczą medycy.

Z badania mogą skorzystać panie, które :

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mammobus, czyli specjalny pojazd, w którym wykonywana jest właśnie mammografia, przyjedzie do Piekar Śląskich 10 stycznia. Będzie go można spotkać w godzinach od 10:00-17:00 przy markecie Kaufland - ul. Bytomska 41.

Badanie nie wymaga skierowania i jest całkowicie bezpłatne. Trzeba się jednak wcześniej zarejestrować. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 58 666 24 44 lub na stronie mammo.pl.

- W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty - zapowiadają medycy.

Na mammografię zabrać należy dowód tożsamości oraz zdjęcia z poprzedniego badania piersi.

- W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta - zapewniają medycy.

Więcej informacji na temat badania i profilaktyki raka piersi znaleźć można TUTAJ.

Subskrybuj piekary.info

google news icon