Żołnierz Cesarza. Debiutancka powieść mieszkańca Piekar Śląskich

Historyczna opowieść z czasów, gdy w starożytnym Rzymie panował Septymiusz Sewer... Jak łączy się z Piekarami Śląskimi? Okazuje się, że kolejny mieszkaniec wydał swoją książkę! Nowy autor, Sebastian Konowoł podczas czwartkowego spotkania autorskiego zaprezentuje swoją debiutancką powieść Żołnierz cesarza.

Już 26 sierpnia o 17.30

Spotkanie autorskie odbędzie się w najbliższy czwartek, 26 sierpnia, w Miejskiej Bibliotece Publicznej o godz. 17:30. Konferansjerkę poprowadzi Łukasz Żywulski - kierownik Biblioteki Centralnej i opiekun Izby Regionalnej. To także autor cyklu Piekary Literackie, dzięki któremu możemy poznać lokalną literaturę i jej autorów. Podczas spotkania z Sebastianem Konowołem będzie można nabyć jego książkę z autografem.

Kilka słów o autorze

Rocznik 85. Rodowity Piekarzanin. Studiował na bytomskim oddziel ŚUM, ale nie ukończył tego etapu edukacji. Jego największym zainteresowaniem jest historia, zwłaszcza starożytnego Rzymu. Na jego mapie- licznie odbyte podróże, podczas których poszukiwał dziedzictwa starożytnego Rzymu. Był we Włoszech, Turcji czy Tunezji. Z czasem, gdy zebrał odpowiednią widzę i doświadczenie - postanowił napisać książkę.

Wydawcą powieści jest Brzezia Łąka: Wydawnictwo Poligraf. Poniżej znajduje się opis wydawniczy Żołnierza Cesarza

Kasjusz Arianus, wierny żołnierz imperium rzymskiego, po śmierci swego mentora, cesarza Sewera, powraca do Rzymu po kilkuletniej kampanii w Brytanii i rozpoczyna służbę u jego syna, imperatora Karakalli. Jednak czy obowiązki wobec nowego władcy nie staną w sprzeczności z kodeksem honorowym, którym żołnierz kierował się dotychczas w swej służbie? Czy Rzym i dom rodzinny, do których powrócił, okażą się tym samym Rzymem i tym samym domem, które opuszczał przed kilkoma laty? Jakie tajemnice przed Kasjuszem skrywa rodzina i jaki okaże się Karakalla, nowy władca świata rzymskiego? Co będzie ważniejsze dla żołnierza: lojalność czy własny honor? W końcu postanowił przelać swoje zainteresowania na papier, wydając powieść historyczną pt. “Żołnierz cesarza”, mając przy tym nadzieję, że przybliży zainteresowanym osobom historie niektórych mniej znanych, a jednocześnie bardzo ciekawych władców i ludzi starożytnego Rzymu.

Subskrybuj piekary.info

google news icon