Znani i lubiani uczą segregacji śmieci. A ty gdzie wyrzucasz plastik?

Jak nauczyć mieszkańców segregacji śmieci? Piekary Śląskie postanowiły wykorzystać do tego znane twarze, które z bilbordów mówią, jakie odpady i do których pojemników wrzucać.

86822085 180201600060628 5887878053706596352 o

W całej Polsce opłaty za wywóz śmieci poszły w górę, co wywołało duże poruszenie. Z każdym rokiem może być jednak jeszcze gorzej, jeżeli nie nauczymy się prawidłowo segregować śmieci. Do tego służą pojemniki na odpady w różnych kolorach.

Piekary Śląskie na razie stawiają na edukację. W tym celu zorganizowano kampanię bilbordową podobną do tej, którą można zauważyć na przykład w Bytomiu. Osoby świetnie znane mieszkańcom z wielkich plakatów podpowiadają, do których pojemników należy wrzucać odpowiednie śmieci.

Prezydent Sława Umińska-Duraj przypomina, że papier wyrzucamy do pojemnika niebieskiego. Marcel Różanka z zespołu Oberschlesien mówi, że metal wrzucamy do żółtego kosza. Dyrektor piekarskiej urazówki Bogdan Toczy dodaje, że do tego samego śmietnika wrzucamy plastik. Z kolei Radosław Palacz znany z programu "Big Brother" apeluje, że szkło musi trafiać do zielonego.

Mieszkańcy powinni podejść poważnie do tego tematu. Obecnie cena za wywóz śmieci wynosi 25 zł za osobę. Jeżeli jednak śmieci będą źle segregowane, to opłata wzrośnie do 50 zł.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

Wiatr (zdjęcie ilustracyjne)

Ostrzeżenie IMGW przed silnym wiatrem

źródło: UM Piekary Śląskie

Remont ulicy Bytomskiej