Znacie go z kabaretu Rak i z telewizji. Krzysztof Respondek opowiada o Śląsku, dzieciństwie i hodowli ptaków. WIDEO

Krzysztof Respondek, znany w Polsce aktor, wokalista, kabareciarz opowiedział nam o swoim dzieciństwie, ukochanym miejscu na ziemi, czyli Śląsku. Zdradził, skąd czerpie pomysły na skecze Kabaretu Rak, dlaczego się "wykoleił", czy spisał się jako Ślązak i dlaczego hoduje pewien oryginalny gatunek ptaków. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy wideo z Krzysztofem Respondkiem.

Krzysztof Respondek

Krzysztofa Respondka zna cała Polska. Jeśli nie z Kabaretu Rak, w którym występuje z Krzysztofem Hanke, to z serialu "Barwy szczęścia" czy z programu "Jak oni śpiewają", który zresztą wygrał.

Mimo ogólnopolskiej sławy, Krzysztof Respondek nie porzucił Śląska i Tarnowskich Gór. Nam mówi, dlaczego wciąż mieszka z rodziną na Śląsku, czemu uważa to miejsce za najlepsze dla siebie.

- Nie wyobrażam sobie mieszkania w dużym mieście. Tarnowskie Góry to miasto przepiękne. Moja rodzina jest typowo śląska, z dziada pradziada. Zaczynamy mieć swoje poczucie inności w tym kraju. Kiedyś bycie Ślązakiem uważano za coś gorszego. Teraz to się zmienia, jest moda na śląskość. To jest piękne - mówi Krzysztof Respondek w naszym wywiadzie wideo.

Krzysztof Respondek, zatrzymany w domu przez pandemię, już znowu się rozkręca. Tęsknił za publicznością, za występami. Nawet powrócił do teatru, gdzie kiedyś zdobywał laury.

- Po wielu latach wróciłem na deski macierzystego teatru, Teatru Rozrywki. Zaproponowano mnie do roli Gepetta w musicalu "Pinokio". Zapraszam wszystkich we wrześniu na premierę - zachęca Krzysztof Respondek.

Dodał też parę słów o swojej pasji, czyli hodowli pewnego gatunku pięknych ptaków.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy wideo z Krzysztofem Respondkiem.

Subskrybuj piekary.info

google news icon