Zmiany w ZSP nr 2 w Piekarach Śląskich. Co nowego pojawiło się w placówce?

Kiedy uczniowie wrócą po feriach do szkoły, zastaną kilka miłych niespodzianek. Dotyczą one tematów sportowych i kulinarnych.

Inwestycje w ZSP nr 2

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Dąbrówce Wielkiej może się pochwalić dwoma modernizacjami. Pierwsza z nich dotyczy infrastruktury sportowej. Wyremontowane zostały schody prowadzące z sali gimnastycznej na teren boiska szkolnego. Roboty obejmowały stopnie schodów i naprawę poręczy. Dodatkowo wymieniono całkowicie siatki na piłkochwyty dookoła boiska. Na ten cel Urząd Miasta przekazał ponad 24 000 złotych.

To jeszcze nie wszystko. Zmieniło się także zaplecze gastronomiczne. W ramach programu "Posiłek w szkole i w domu" doposażono szkolną kuchnię. Pracownicy mogą teraz korzystać z nowych sprzętów. Kuchnia wzbogaciła się między innymi o: dwa piece konwekcyjno-parowe Classic Cook, stoły robocze, zmywarkę z funkcją wyparzania, taboret gazowy, szatkownice, mikser, zamrażarkę czy mikser planetarny. Całkowity koszt zakupów wyniósł 80 000 złotych. Większą część tej kwoty pokryło dofinansowanie w wysokości 64 000 zł. Pozostałe 16 000 zł pochodzi z budżetu miasta.

Subskrybuj piekary.info

google news icon