Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Śląskich, o których warto wiedzieć

Koleje Śląskie idą z duchem czasu. Pojawiły się nowe połączenia, informacje dotyczące nowoczesnego taboru oraz atrakcyjne oferty dla pasażerów. Spółka wprowadziła czwartą korektę rozkładu jazdy 2022/23, która obowiązuje od 3 września do 11 listopada br. I tak rodzi się pytanie, jakie zmiany czekają na pasażerów? Szczegóły poniżej.

Kosmiczny KŚ poziom

Koleje Śląskie nie zwalniają tempa

Zgadza się! Przełom lata i jesieni to dla Kolei Śląskich okres wzmożonych prac związanych z budową nowych połączeń oraz remontem już istniejących. Dobrym przykładem są modernizacje linii kolejowych do Tarnowskich Gór oraz Zakopanego, a także remont obiektów między Zebrzydowicami a Cieszynem. To nie koniec! Okazuj się, że pasażerowie muszą przygotować się na zmiany w obsłudze kilku przystanków. O jakich stacjach mowa? Cóż, pasażerowie będą mogli skorzystać z pociągów zatrzymujących się w stacji Warszowice. Ponadto do obsługi powraca przystanek Rybnik Paruszowiec. Wraz z końcem wakacji KŚ zawiesiły obsługę przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria. Z kolei przystanek Bielsko-Biała Północ pozostanie wyłączony, w związku z kontynuacją prac w jego pobliżu.

Modernizacja magistrali E65 już w październiku

W połowie października br. rozpocznie się modernizacja magistrali E65. Pierwsze prace będą prowadzone na szlaku Kobiór – Pszczyna. Z kolei na odcinku Będzin – Katowice Zawodzie rozpoczną się prace przygotowawcze. Naturalnie w wybranych terminach komunikacja zastępcza pojawi się na wieczornych kursach w rejonie Lublińca oraz na odcinkach:

  • Pszczyna – Bielsko-Biała Główna,
  • Milówka – Zwardoń, Katowice – Mikołów,
  • Orzesze Jaśkowice – Czerwionka.

W efekcie optymalizacja oferty spółki pozwoli na uruchomienie dodatkowych połączeń pomiędzy Cieszynem a Goleszowem.

Jak sprawdzić godziny i terminy kursowania pociągów?

Dobre pytanie. Pasażerowie mogą sprawdzić interesujące ich godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów bezpośrednio w Liniowym Rozkładzie Jazdy, który znajduje się na oficjalnej stronie internetowej KŚ.

Dodatkowo pasażerowie mogą sprawdzić godziny i terminy kursowania pociągów za pomocą internetowych wyszukiwarek połączeń lub plakatów sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., które są dostępne m.in. na dworcach kolejowych i peronach. Warto podkreślić, że Liniowy Rozkład Jazdy (będący oficjalnym rozkładem jazdy Kolei Śląskich) zawiera pełne tabele rozkładowe poszczególnych linii na cały okres zamknięciowy.

Koleje Śląskie – by podróżowało się lepiej.
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | TWITTER

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Nagroda KŚ

Koleje Śląskie otrzymały wyróżnienie!

Sprawdzony sposób na tańszą szybszą i bezpieczniejszą podróż Poznajcie Park Ride

Sprawdzony sposób na tańszą i szybszą podróż?

Kolej na Zniżki, czyli kulturalna promocja KŚ

Kolej na Zniżki, czyli kulturalna promocja KŚ

Koleje Śląskie Trasa S1 web 0156

Pasażerowie Kolei Śląskich pokochali wakacyjny bilet

KOLEJ NA BESKIDY 2023 apla na strone 2

Wycieczki po górach dla pasażerów Kolei Śląskich

Ks nowości 1920x1080

Koleje Śląskie – ofertowe nowości, o których warto wiedzieć

Pociąg Katowice

Od 16 maja korekta taryfy Kolei Śląskich. Sprawdź zmiany