Zmiany w oznakowaniu taksówek

Taksówkarze, którzy zajmują się licencjonowanym przewozem osób na terenie naszego miasta będą stosować dodatkowe oznakowanie swoich aut. Klienci będą przez to bezpieczniejsi i poczują się bardziej komfortowo, mając wiedzę z kim konkretnie podróżują. Plusem dla kierowców, będzie brak konkurencji ze strony fałszywych taksówkarzy.

Taxi

19 maja 2021 roku weszła w życie Uchwała Rady Miasta Piekary Śląskie dotycząca dodatkowego oznakowania taksówek posiadających licencje na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką wydane przez Prezydenta Miasta Piekary Śląskie. Nowe przepisy obejmą łącznie 400 kierowców.

Znaki mają być umieszczone na tylnych drzwiach auta, a w środku, w widocznym ma zostać umieszczony identyfikator z danym osoby kierującej. Identyfikator ma zawierać imię, nazwisko, i aktualne zdjęcie kierowcy oraz numer rejestracyjny auta i numer boczny taksówki.

Wszyscy przedsiębiorcy, którzy wykonują transport drogowy na terenie Piekar Śląskich są zobowiązani do dostosowania swoich pojazdów do aktualnych wymogów. Musi to nastąpić w okresie nieprzekraczającym 3 miesiące od daty wejścia w życie uchwały, czyli 19.05.2021 r. Po emblematy, które wydawane są jednorazowo, można się zgłosić do Referatu Działalności Gospodarczej Wydziału Polityki Gospodarczej przy ul. Bytomskiej 92.

Każdy kierowca musi się zaopatrzyć we własnym zakresie w identyfikator. Jego wzór znajduje się na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej.

Więcej informacji na ten temat udziela: Referat Działalności Gospodarczej Wydziału Polityki Gospodarczej (Bytomska 92 pok. 3) pod numerami telefonów 32 39 39 348 i 32 77 61 480. Można je również uzyskać pisząc na adres rdg@piekary.pl.

Przypomnijmy, że oficjalne postoje taksówek znajdują się na terenie Centrum Przesiadkowego przy ul. Jana Pawła II oraz na Placu Noblistów Śląskich u zbiegu ulic Bytomskiej i Wyszyńskiego.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Znaki

Piekarski Dzień Bezpieczeństwa

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

Ul Generała Ziętka, Piekary Śląskie

Barierki ochronne na ul. Ziętka

Droga

Ponad 600 tys. zł dofinansowania dla Piekar...

Spis

Narodowy Spis Powszechny 2021 – stanowiska do...

Mlodziezowy dom kultury nr 2

Miliony dla Piekar Śląskich z Rządowego...

Pisanki

Wielkanocne ozdoby w Piekarach Śląskich. Lista...