Zmiany w oznakowaniu taksówek

Taxi

Taksówkarze, którzy zajmują się licencjonowanym przewozem osób na terenie naszego miasta będą stosować dodatkowe oznakowanie swoich aut. Klienci będą przez to bezpieczniejsi i poczują się bardziej komfortowo, mając wiedzę z kim konkretnie podróżują. Plusem dla kierowców, będzie brak konkurencji ze strony fałszywych taksówkarzy.

19 maja 2021 roku weszła w życie Uchwała Rady Miasta Piekary Śląskie dotycząca dodatkowego oznakowania taksówek posiadających licencje na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką wydane przez Prezydenta Miasta Piekary Śląskie. Nowe przepisy obejmą łącznie 400 kierowców.

Znaki mają być umieszczone na tylnych drzwiach auta, a w środku, w widocznym ma zostać umieszczony identyfikator z danym osoby kierującej. Identyfikator ma zawierać imię, nazwisko, i aktualne zdjęcie kierowcy oraz numer rejestracyjny auta i numer boczny taksówki.

Wszyscy przedsiębiorcy, którzy wykonują transport drogowy na terenie Piekar Śląskich są zobowiązani do dostosowania swoich pojazdów do aktualnych wymogów. Musi to nastąpić w okresie nieprzekraczającym 3 miesiące od daty wejścia w życie uchwały, czyli 19.05.2021 r. Po emblematy, które wydawane są jednorazowo, można się zgłosić do Referatu Działalności Gospodarczej Wydziału Polityki Gospodarczej przy ul. Bytomskiej 92.

Każdy kierowca musi się zaopatrzyć we własnym zakresie w identyfikator. Jego wzór znajduje się na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej.

Więcej informacji na ten temat udziela: Referat Działalności Gospodarczej Wydziału Polityki Gospodarczej (Bytomska 92 pok. 3) pod numerami telefonów 32 39 39 348 i 32 77 61 480. Można je również uzyskać pisząc na adres rdg@piekary.pl.

Przypomnijmy, że oficjalne postoje taksówek znajdują się na terenie Centrum Przesiadkowego przy ul. Jana Pawła II oraz na Placu Noblistów Śląskich u zbiegu ulic Bytomskiej i Wyszyńskiego.

czytaj więcej: