Zmiany w organizacji ruchu drogowym w dniu Wszystkich Świętych. Ważne wskazówki dla kierowców

Policjanci z piekarskiej komendy jak co roku apelują o ostrożną jazdę w dniu Wszystkich Świętych. Przed nadchodzącym świętem warto zapoznać się z listą zmian, ułatwiających dojazd do cmentarzy.

KMP Piekary
Wszystkich Świętych

W związku z nadchodzącym zwiększonym natężeniem ruchu drogowego w okolicach cmentarzy w Piekarach, policjanci wprowadzają krótkotrwałe zmiany w organizacji ruchu drogowego. Mają one ułatwić dojazd i częściowo rozładować ruch. Aktualna lista zmian obowiązująca 1 listopada 2022 roku:

  • Na ul. Kalwaryjskiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, od ul. Gen. Ziętka do ul. Bytomskiej. Na ul. Bytomskiej ustawione zostaną odpowiednie znaki drogowe i bariera,
  • Na ul. Bednorza od skrzyżowania z ul. Wentylacyjną do ul. Frenzla (prawa strona) zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się,
  • Na ul. Miarki od DW911 do parkingu przy garażach zostanie utrzymany ruch dwukierunkowy, natomiast od strony ul. Bytomskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Po lewej stronie ul. Miarki w kierunku drogi 911 na wysokości posesji nr 23 ustawiona zostanie bariera ze znakiem droga jednokierunkowa,
  • Dodatkowo do użytku udostępniony zostanie cmentarz przy ulicy Ziętka.

Kilkudniowe zmiany na piekarskich drogach

W zależności od lokalizacji wprowadzonych zmian, będą one trwały od kilkunastu godzin do kilku dni.

  • Od 28 października od godziny 16 do 2 listopada do godziny 20 zmiany obowiązują na ulicach: Kalwaryjskiej i Bednorza,
  • 1 listopada w godzinach 6-21 zmiany obowiązują przy ul. Miarki,
  • Natomiast zakaz ruchu pojazdów i zespołu pojazdów o DMC powyżej 12 t obowiązuje 31 października w godzinach 18 -22 oraz 1 listopada w godzinach 8-22.

- Wprowadzenie zmian organizacji ruchu ma na celu rozładowanie ruchu spotęgowanego w okresie świąt - podkreśla mł. asp. Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy piekarskiej komendy. - Prosimy wszystkich kierowców i pieszych o bezwzględne przestrzeganie poleceń osób kierujących ruchem - dodaje.

Jak co roku za zabezpieczenie w rejonie cmentarzy, parkingów oraz ulic o zmienionej organizacji ruchu odpowiadać będą mundurowi. Prosimy parkować w miejscach do tego przeznaczonych, a w szczególności zwracać uwagę na znaki drogowe.

Dodatkowo 1 listopada przejazd liniami ZTM jest bezpłatny. Zmiany w rozkładzie jazdy są dostępne na stronie Metropolii ZTM.

Subskrybuj piekary.info

google news icon