Urząd Miejski znów z ogarniczeniami

Urząd Miasta i jednostki miejskie znowu ograniczone przez koronawirusa! Jak teraz załatwiać papierkowe sprawy?

1pieksy

Powtórka z rozrywki – Urząd Miasta z ograniczeniami

Urzędy i jednostki miejskie będą ponownie niedostępne z tzw. marszu dla petentów. Od 12 października, by odbyć osobistą wizytę w Urzędzie Miasta, należy się uprzednio umówić telefonicznie bądź elektronicznie na konkretny termin. Każda wizyta będzie odbywać się w reżimie sanitarnym (1 petent na jedno stanowisko obsługi, dezynfekcja rąk, dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa). Urząd Miasta Piekary Śląskie apeluje do mieszkańców, by umawiać się do osobistej wizyty tylko i wyłącznie wtedy, gdy sprawa tego wymaga. Większość spraw urzędowych można załatwić dzwoniąc pod nr telefonu: 32 393 94 11,korzystając z e-usług na platformie elektronicznej: www.sekap.pl.

MPWiK – punkt kasowy ponownie zamknięty

Pandemia koronawirusa znów dała się we znaki. Obserwując ostatnie statystyki liczby osób zakażonych koronawirusem Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zamyka punkt kasowy przy ulicy Roździeńskiego 38. Od 9 października wszystkie faktury trzeba będzie opłacać za pośrednictwem przelewów bankowych , na indywidualny numer konta klienta, który widnieje na otrzymanej fakturze. Drugą opcja jest skorzystanie z płatności elektronicznych przy użyciu Elektronicznego Biura Obsługi. Obsługa bezpośrednia interesantów w siedzibie MPWiK również zostaje zawieszona. Pracownicy Spółki pracują jednak normalnie i czekają na petentów w godzinach od 7 do 15: pod nr tel. 32 287 98 02 wew. 350, 351, mailowo:mpwik.piekary@mpwik-piekary.pl lub za pośrednictwem Elektronicznego Biura Obsługi Klienta https://ebok.mpwik-piekary.pl.

Wybierając się do jakiejkolwiek jednostki miejskiej, zadzwoń wcześniej i upewnij się, czy urząd pracuje w normalnym trybie. Wiele spółek w obawie przed koronawirusem zamyka się na bezpośrednie wizyty lub maksymalnie ogranicza ich ilość.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

1

Ważna informacja dla kierowców. Utrudnienia na...

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

1 BIBLIOTEKAPODCHMURKA

Wystartowała Biblioteka pod Chmurką!

Obiekt już wygląda imponująco

162 nowych zachorowań na COVID-19 w naszym...

1covid

Rekord zakażeń w województwie śląskim. Jak...

Apa

Jerzy Polaczek nadal w szpitalu – złe wyniki...

1maski

Raport COVID-19 - 19 października 2020