Zmiany przy cmentarzach. Wszystkich Świętych w Piekarach Śląskich. Sprawdź, co się zmieni. Gdzie parkować

W najbliższy poniedziałek, 1 listopada, przypada dzień Wszystkich Świętych. Ale można się spodziewać wzmożonego ruchu przez cały weekend poprzedzający to święto. Sprawdź, jak zmieni się organizacja ruchu przy cmentarzach w Piekarach Śląskich.

Pixabay
Wszystkich Świętych

Jak co roku, również w 2021 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu, ułatwiające dojazd do cmentarzy:

  • Na ul. Kalwaryjskiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, od ul. gen. Ziętka do ul. Bytomskiej. Na ul. Bytomskiej ustawione zostaną odpowiednie znaki drogowe i bariera.
  • Na ul. Bednorza od skrzyżowania z ul. Wentylacyjną do ul. Frenzla (prawa strona) zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się.
  • Na ul. Miarki od DW911 do parkingu przy garażach zostanie utrzymany ruch dwukierunkowy, natomiast od strony ul. Bytomskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Po lewej stronie ul. Miarki w kierunku drogi 911 na wysokości posesji nr 23 ustawiona zostanie bariera ze znakiem droga jednokierunkowa.

Dla odwiedzających cmentarze udostępniony będzie parking mieszczący się przy ul. Ziętka.

Zmiana organizacji ruchu dotyczy dni:

Od 29 października godz. 16:00 do 1 listopada godz. 22:00 - ul. Kalwaryjska i ul. Bednorza

1 listopada od godz. 6:00 do godz. 22:00 – ul. Miarki

Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu mają na celu rozładowanie ruchu spotęgowanego w okresie świąt. Policjanci, którzy jak co roku będą przeprowadzać akcję "Znicz" proszą wszystkich kierowców i pieszych o bezwzględne przestrzeganie poleceń osób kierujących ruchem. Za zabezpieczenie w rejonie cmentarzy, parkingów oraz ulic o zmienionej organizacji ruchu odpowiadać będą mundurowi. - Prosimy parkować w miejscach do tego przeznaczonych, a w szczególności zwracać uwagę na znaki drogowe - dodają policjanci z Piekar Śląskich.

Subskrybuj piekary.info

google news icon