Zmiana prezesa ZGK – poprzedni został zatrzymany

Karolina Wadowska objęła stanowisko prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej w Piekarach Śląskich. Tomasz S., poprzedni dowodzący spółką trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

001pisarz

2020 rok kończy się sporymi zmianami w zarządzie ZGK. Do tej pory rolę prezesa spółki pełnił Tomasz S., jednak został on aresztowany. W chwili zatrzymania mężczyzna przebywał na urlopie. Jak donosi jego obrońca, sprawa, która toczy się przeciwko oskarżonemu nie ma związku ze stanowiskiem jakie obejmował w ZGK. Zwraca również uwagę, że Tomaszowi S. przysługuje prawo konstytucyjne, które mówi o domniemanej niewinności – oskarżony jest niewinny do czasu, gdy ta wina nie zostanie mu bezwzględnie udowodniona w trakcie procesu przed sądem.

W związku z zatrzymanie Tomasza S., Rada Nadzorcza podjęła uchwałę o odwołaniu mężczyzny ze stanowiska prezesa. Spółką od teraz kieruje Karolina Wadowska, która dotychczas pełniła funkcję wiceprezes. W Zakładzie Gospodarki Komunalnej trwa od dawna planowany audyt, który przeprowadza firma zewnętrzna. Działania spółki zostaną poddane weryfikacji, a wyniki audytu poznamy w lutym.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Biblioteka

W bibliotece będzie się działo! Przed nami liczne wydarzenia

Pani Aneta walczy z ciężkimi chorobami

Piekarzanka pilnie potrzebuje pomocy. Potrzeba 20 tys. zł

Odnowiony korytarz

Wakacyjne remonty szkół i przedszkoli

Kopiec wyzwolenia

Piekary Śląskie: wirtualny bieg i marsz z...

Vendopark

Piekary Śląskie Vendo Park. Już otwarto sklep...

Narodowy spis powszechny

Ruszył Narodowy Spis Powszechny 2021....