Zmiana prezesa ZGK – poprzedni został zatrzymany

Karolina Wadowska objęła stanowisko prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej w Piekarach Śląskich. Tomasz S., poprzedni dowodzący spółką trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

001pisarz

2020 rok kończy się sporymi zmianami w zarządzie ZGK. Do tej pory rolę prezesa spółki pełnił Tomasz S., jednak został on aresztowany. W chwili zatrzymania mężczyzna przebywał na urlopie. Jak donosi jego obrońca, sprawa, która toczy się przeciwko oskarżonemu nie ma związku ze stanowiskiem jakie obejmował w ZGK. Zwraca również uwagę, że Tomaszowi S. przysługuje prawo konstytucyjne, które mówi o domniemanej niewinności – oskarżony jest niewinny do czasu, gdy ta wina nie zostanie mu bezwzględnie udowodniona w trakcie procesu przed sądem.

W związku z zatrzymanie Tomasza S., Rada Nadzorcza podjęła uchwałę o odwołaniu mężczyzny ze stanowiska prezesa. Spółką od teraz kieruje Karolina Wadowska, która dotychczas pełniła funkcję wiceprezes. W Zakładzie Gospodarki Komunalnej trwa od dawna planowany audyt, który przeprowadza firma zewnętrzna. Działania spółki zostaną poddane weryfikacji, a wyniki audytu poznamy w lutym.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Kaplica XIV Stacji Drogi Krzyżowej na Kalwarii Piekarskiej przechodzi renowację

Trwa remont kaplicy Grobu Pańskiego na piekarskiej Kalwarii

Perfumy

Złodziej okradł piekarską drogerię

Pieniadze

Piekary Śląskie PUP. Kolejna Tarcza...

Image 1024 2

Aktorka serialu „Zakochani po uszy”, Dominika...

Urzad miasta

Urzędy i instytucje w Piekarach Śląskich....

Spis

Narodowy Spis Powszechny 2021. Jakich pytań...